مذهبی فرهنگی
15 تیر
خوراکی های ممنوع در قرآن
دسته بندی :
بازدید :
0

در قرآن برخی از خوراکیها به عنوان غذای ممنوع و حرام معرفی شده است. البته خوراکی های حرام منحصر به مواردی که در قرآن ذکر شده نیست و موارد دیگری نیز وجود دارد که در کتب فقهی آمده است. اما بدون تردید، آنچه در قرآن کریم حرام دانسته شده، از اهمیت بیشتری برخوردار است.

ادامه مطلب
15 تیر
به بعضی از شک‌ها اهمیت ندهید!
دسته بندی :
بازدید :
0

بسیاری از مردم در مسائل طهارت و پاکی دچار شکاکیت و در نهایت وسواس می‌شوند. با یادگیری قاعده مهم استصحاب، در بسیاری از مواقع، تکلیف طهارت و پاکی مشخص می‌شود و جایی برای وسواس و شک باقی نمی‌ماند.

ادامه مطلب

حضرت آیت الله خامنه ای به استفتائی پیرامون «تردید در اقامت ده روز» پاسخ گفتند که تقدیم حضور علاقمندان می گردد.

ادامه مطلب
13 تیر
طلب حلالیّت و رضایت از غیبت شونده
دسته بندی :
بازدید :
0

اگر شخصی مرتکب غیبت شده و یا تهمتی به کسی زده باشد، آیا واجب است که از او حلالیّت خواسته و رضایت وی را به دست آورد؟

ادامه مطلب
اگر مدیران و مسئولان کشور و همه افراد جامعه در استفاده از ظرفیت‌های موجود کشور کوتاهی کنند، در حقیقت در برابر نعمت‌ها ناسپاسی کرده‌اند و باید به جرم ضایع شدن این سرمایه‌های الهی مجازات شوند.
ادامه مطلب

از آنجایی‌که حضرت معصومه (سلام‌الله علیها) علاقه بسیاری به برادرشان امام رضا(علیه‌السلام) داشتند و آن حضرت نیز نمی‌توانستند بیش از این دوری از خواهر بزرگوارشان را تحمل کنند از این‌ روی نامه‌ای به خواهرشان نوشتند و از ایشان دعوت کردند که به شهر طوس مشرف شوند.

ادامه مطلب
12 تیر
یک کارشناس مهدوی تشریح کرد
دسته بندی :
بازدید :
0

حجت‌الاسلام اسحاقیان با بیان‌اینکه جشن‌های دهه کرامت باید با معیارهای انتظار همخوانی داشته باشد، گفت: شاد بودن در شادی اهل بیت(ع) تنها به برگزاری جشن نیست. بروز برخی رفتارها سوء مثل چشم و هم‌چشمی یا تجمل‌گرایی در جشن‌ها به شادی‌ مومنانه لطمه می‌زند.

ادامه مطلب
02 فروردین
نوروز از دیدگاه اسلامی
دسته بندی :
بازدید :
0

عید نوروز از اعیاد ملی است که در منابع اسلامی نیز روایاتی درباره آن آمده است. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در تفسیر و شرح روایات درباره نوروز و دعای تحویل سال مطالبی بیان فرموده‌اند که به مناسبت فرارسیدن عید نوروز ۹۸ گزیده‌ای از بیانات رهبر انقلاب درباره دیدگاه اسلامی نسبت به نوروز را منتشر شده است.

ادامه مطلب

انقلاب کبیر اسلامی ایران در حالی چهلمین سالگرد پیروزی خود را پشت سر گذاشت و قدم به دهه‌ی پنجم حیات خود نهاد که اگرچه دشمنان مستکبرش گمان‌های باطلی در سر داشتند اما دوستانش در سراسر جهان، امیدوارانه آن را در گذر از چالش‌ها و به دست آوردن پیشرفت‌های خیره‌کننده، همواره سربلند دیده‌اند.

ادامه مطلب

مسابقه دستاوردهای چهله بمناست چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران برگزار می گردد.

ادامه مطلب