مذهبی فرهنگی
24 تیر
چرا حضرت معصومه(س) ازدواج نكرده است؟
دسته بندی :
بازدید :
0

در عصر امام باقر(ع) بانويي به خاطر رياضت و كسب فضيلت، ازدواج نمي كرد، امام باقر(ع) به او فرمود:"اگر در ترك ازدواج، فضيلتي به دست مي آمد، حضرت فاطمه(ع) سزاوارتر از تو بود، كه به خاطر كسب فضايل اخلاقي، ازدواج نكند، زيرا هيچ بانويي در كسب كمالات، از فاطمه(ع) پيشي نگرفته است.

ادامه مطلب
24 تیر
جایگزین قبر حضرت زهرا(س) کجاست؟
دسته بندی :
بازدید :
0

مرجع عظيم الشأن مرحوم آيت الله العظمي نجفي مرعشي(ره) فرمود: پدرم مرحوم آيت الله علامه سيد محمود مرعشي(ره) كه در نجف اشرف مي زيست، بسيار علاقمند بود كه به طريقي، محل قبر شريف جده اش حضرت زهرا(س) را بيابد، براي اين مقصود، ختم مجربي ...

ادامه مطلب
19 تیر
عفاف و حجاب، بهترین فضیلت جامعه
دسته بندی :
بازدید :
0

معلوم می شود طمعِ در نامحرم، مرض قلب است. عفاف و حجاب را به عنوان بهترین فضیلت جامعه حفظ کنیم.

ادامه مطلب
19 تیر
آیا زن وسیله هوسبازی است؟
دسته بندی :
بازدید :
0

حضرت آیت الله جوادی آملی به تشریح پاره ای از ویژگی های علمی و عملی امام صادق(ع) پرداختند و بیان داشتند: وجود مبارک امام صادق(سلام الله علیه) که رئیس مذهب ماست، مشابه همان کار و برنامه ای را که رسول گرامی (علیه و علی آله آلاف التحیة والثناء) در زمان خود انجام داد، بر عهده داشته است.

ادامه مطلب
16 تیر
در عالم برزخ چه خبر است؟
دسته بندی :
بازدید :
0

بـدن بـرزخـى يـا قـالب مـثـالى كـه روح پـس از مـرگ در آن قـرار مـى گـيـرد از لحـاظ شـكـل و قـيـافه و صورت شبيه بدن دنيايى است ولى وزن و جرم ندارد. مانند هنگامى كه خواب مـى بـيـنـيـم ؛ هـمـيـن بـدن ...

ادامه مطلب
16 تیر
نقش زنان در نزدیک شدن به ظهور
دسته بندی :
بازدید :
0

امام زمان (عج) به دلیل عدم آمادگی جامعه، در پس پرده غیبت اند و همین عدم آمادگی، ائمه (ع) را یکی پس از دیگری به مسلخ شهادت کشاند؛ بی تردید یک زن و مادر می تواند نقشی بی بدیل در ایجاد این آمادگی داشته باشد.

ادامه مطلب