مردم در شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای از ساخت زیرمجموعه بپرهیزند/ منهدم شدن شرکت‌های بازاریابی با حرکت به سمت نقدینگی
1396/01/29

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان با بیان اینکه به هیچ‌وجه نباید اقدامات شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای به سمت نقدینگی رود، گفت: مردم دقت داشته باشند که در صورت ورود به این شرکت‌ها از زیرمجموعه‌گیری، جمع کردن و پرداخت پول خودداری کنند.

ستار خسروی  در خصوص تخلفات در بازاریابی شبکه‌ای در اصفهان اظهار کرد: در کل استان اصفهان 6 الی 7 شرکت بازاریابی شبکه‌ای وجود دارند که به صورت قانونی در حال فعالیت هستند.

وی افزود: 6 الی 7 شرکتی که در استان اصفهان به روش شبکه‌ای، بازاریابی انجام می‌دهند دارای مجوزهای قانونی هستند و فقط با مجوز می‌توانند فعالیت خود را ادامه دهند.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان تصریح کرد: اگر شرکت‌هایی که در حوزه بازاریابی شبکه‌ای فعالیت و مجوزهای لازم را دارند، اقدامات خود را به سمت هرمی کردن سوق دادند، پلیس آگاهی با این شرکت‌ها به شدت برخورد خواهد کرد.

وی تأکید کرد: در استان اصفهان در حال حاضر شرکت هرمی وجود ندارد چرا که پلیس آگاهی استان اصفهان تمام شرکت‌های هرمی را بلافاصله پس از اطلاع، منهدم کرده است.

خسروی با بیان اینکه به هیچ‌وجه نباید اقدامات شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای به سمت نقدینگی رود، ادامه داد: هر شرکتی که اقدام به فعالیت هرمی‌ کند، پلیس آگاهی استان اصفهان آن شرکت را سریعاً شناسایی کرده و آن را منهدم می‌کند.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان در رابطه با کمک شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای به اقتصاد کشور، گفت: تنها شرکت‌هایی که مجوزهای لازم را دریافت کرده‌اند و در حوزه بازاریابی شبکه‌ای فعالیت می‌کنند، به نوعی تجارت و بازاریابی را انجام می‌دهند.

وی توصیه‌های پلیس آگاهی به کسانی که وارد عرصه بازاریابی شبکه‌ای می‌شوند را این‌گونه عنوان کرد: مردم دقت داشته باشند که اگر به شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای ورود پیدا کردند، از زیرمجموعه‌گیری، جمع کردن پول و پرداخت پول جداً خودداری کنند.

خسروی در پایان تأکید کرد: تجارت در شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای فقط باید از طریق فروش کالا باشد و غیر از آن ممنوع است.

بازاریابی شبکه‌ای یا به نوعی «نتوورک مارکتینگ» نوعی شیوه فروش است که در آن کمپانی‌ها محصولات و کالاهای خود را بدون تبلیغات و بدون واسطه به فروش می‌رسانند و مشتریان پس از خرید در صورت تمایل می‌توانند محصولات کمپانی را بازاریابی کنند و سود بگیرند.

خبرگزاری فارس