درخواست از عموم هموطنان جهت صرفه جویی جدی در مصرف برق
1396/04/22

با توجه به افزایش بی سابقه دما و فصل تابستان و گرمای هوای در سراسر کشور و افزایش مصرف آب و برق به‏ویژه در مناطقی که بالاترین درجه دما را تجربه می نمایند به‏طور طبیعی مناطبع تامین آب وبرق دچار مشکل و محدودیت جدی قرار می‏گیرد.

لذا به طور اکید از همه آحاد مردم تقاضا میگردد که اولاً مصرف آب و برق خود را با مدیریت صحیح به حداقل برسانند و ثانیاً در زمانهای پیک حدالامکان و در صورت عدم نیاز از مصرف آب و برق پرهیز نموده تا به فضل خدا دچار قطعی آب و برق نشویم. (کافی است هر فرد درصدی از مصرف آب و برق خود را تقلیل بدهد.)

اطلاعیه مهم و فوری
درخواست از عموم هموطنان جهت صرفه جویی جدی در مصرف برق
 
مصرف برق طی روز جاری (چهارشنبه) رکورد بی‌سابقه ۵۵۴۰۰ مگاوات را ثبت کرد که در طول صنعت برق بی سابقه بوده است. این میزان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۷ درصد رشد را نشان می دهد.
در چنین شرایطی جهت جلوگیری از بروز خاموشی علی الخصوص در استان‌های گرمسیر کشور بیش از هر زمان دیگر به مدیریت مصرف برق نیازمندیم. از این رو از عموم هموطنان و مشترکین گرامی در تمامی بخش‌ها تقاضا دارد تا با کاهش ۱۰% مصرف برق به ویژه در ساعت های اوج بار ۱۲ الی ۱۶  و ۲۰  الی ۲۳) کارکنان صنعت برق را در ارائه هر چه بیشتر خدمات و تامین برق پایدار یاری نمایند.
 

راهکارهای ساده برای کاهش مصرف برق

  1. در کولرهای آبی تا حد امکان از دور کند کولر استفاده شود.
  2. دمای مناسب برای تنظیم ترموستات در کولرهای گازی بین ۲۳ تا ۲۵ درجه سانتیگراد است.
  3. هنگام استفاده از کولر یا وسایل سرمایشی تا حد امکان از لوازم پرمصرف برقی مانند ماشین لباسشویی، ظرفشویی و جاروبرقی به طور همزمان به ویژه در ساعات اوج بار استفاده نشود.
  4. خاموش کردن لامپ‌های اضافی و استفاده از روشنایی طبیعی در روز ساده‌ترین راه صرفه جویی در مصرف برق است.
  5. با توجه به اینکه یک سوم از مصرف برق مربوط به روشنایی در اماکن و منازل می‌باشد توصیه می‌گردد برای تامین روشنایی حتماً از لامپ‌های LED و SMD و یا لامپ‌های کم مصرف استفاده شود.

در پایان از همراهی صمیمانه تمامی هموطنان سپاسگزاری می‌شود.