خطبه های نماز جمعه 20 مرداد 96
1396/05/20

حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان  در خطبه‌های نماز جمعه 20 مرداد 96 شاهین‌شهر اظهار کردند: جمهوری اسلامی ایران هرگز به آمریکایی‌ها اجازه نخواهند داد که از پایگاه‌های نظامی کشورمان بازدید کند.

ایشان افزودند: مسؤولان کشورمان در مقابل این زیاده‌گویی و درخواست غیرقانونی مسؤولان آمریکایی، واکنش مناسبی نشان دادند و به آن‌ها فهماندند که بازدید از پایگاه‌های نظامی ایران، خط قرمز نظام و غیرممکن است.

حاج آقا ملکیان با بیان اینکه رئیس‌جمهور آمریکا به دنبال خارج شدن از برجام بدون متحمل شدن هزینه است، خاطرنشان کرد: دونالد ترامپ وقتی با عکس‌العمل مناسب مسؤولان عالی نظام در صورت پاره کردن برجام مواجه شد، به دنبال بهانه جویی و متهم کردن جمهوری اسلامی ایران به نقض برجام افتاده است.

ایشان به برگزاری با شکوه مراسم تحلیف رئیس‌جمهوری کشورمان اشاره کرد و گفتند: این مراسم با حضور مقامات 105 کشور، نشانه شکست طرح منزوی کردن کشورمان از جانب آمریکا و هم پیمانان غربی و منطقه‌ای آن‌ها بوده است.
متن خبر: خبرگزاری فارس

خطیب جمعه شاهین‌شهر، در خصوص مراسم تنفیذ رئیس‌جمهور به این بخش از سخنان معظم له اشاره کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب به دولت دوازدهم، 10 توصیه مهم، به خصوص درباره پرداختن به معیشت مردم، تعامل گسترده با دنیا و ایستادگی در برابر سلطه گران سفارش کردند.

ایشان ادامه دادند: مردم در نظرسنجی اخیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مسؤولان گوشزد کردند که مهم‌ترین دغدغه‌های آنان، گرانی و تورم، مشکلات معیشتی، فساد اقتصادی، مدیریت غلط برخی از مسؤولان، تجمل‌گرایی، خطرات گسترش مواد مخدر در جامعه و بالا رفتن سن ازدواج در بین جوانان است.

حاج آقا ملکیان، سالگرد شکست‌های رژیم صهیونیستی را در جنگ‌های 33 روزه، 51 روزه و 22 روزه بر ضد لبنان و رزمندگان فلسطین در غزه را یادآوری کرد و گفت: صهیونیست‌ها پس از شکست‌های خود در این جنگ‌ها در مقابل رزمندگان حزب‌الله و غزه، جنگ‌های نیابتی را با پشتیبانی حامیان عرب منطقه‌ای خود، علیه جبهه مقاومت در سوریه و عراق راه انداختند؛ جبهه غربی، عربی و عبری پس از گذشت چند سال از راه انداختن جنگ‌های نیابتی، علی‌رغم جنایات بی شمار گروه‌های تکفیری داعش و جبهه النصره، باز هم شکست خوردند.

ایشان سالگرد ورود آزادگان سرافراز را به میهن اسلامی گرامی داشت و این موفقیت بزرگ ملت ایران را نتیجه تدبیر بنیان‌گذار فقید جمهوری اسلامی، پایداری مسؤولان ارشد نظام و مقاومت ملت ایران دانست؛ الگو شدن آزادگان به صبر و مقاومت برای نسل امروز جامعه و نسل‌های بعد، از آثار آزادی آزادگان میهن بوده است.

امام جمعه شاهین‌شهر در خطبه نخست نماز جمعه در خصوص سبک زندگی اسلامی بر اساس سیره ائمه ابراز داشت: رسول اکرم و ائمه اطهار، همواره مؤمنان را به پرهیز از تخریب، تحقیر، توهین  و استهزاء مؤمنان نسبت به یکدیگر سفارش کرده‌اند.

ایشان افزودند: کسی که به بهانه کمک به مستمندان، فخرفروشی کند گناه کرده است و اگر مؤمنی، مؤمن دیگری را اذیت کند، گویی به جنگ پروردگار آمده است؛ از توطئه‌های استعمار علیه ملت ایران، تفرقه افکنی بین اقوام ایرانی از طریق گسترش الفاظ تحقیرآمیز و توهین اقوام به دست یکدیگر است.