رأی بالای نمایندگان به اکثریت وزرا وظیفه دولت‌مردان در حل مشکلات را سنگین‌تر کرده است
1396/06/03

امام جمعه شاهین‌شهر رأی اعتماد بالای نمایندگان مجلس شورای اسلامی را به دولت دوازدهم نشانه تفاهم مجلس و دولت برای حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم برشمردند وگفتند: این رأی بالای نمایندگان به اکثریت وزرا، وظیفه دولت‌مردان در حل مشکلات را سنگین‌تر کرده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان ظهرامروزدرخطبه های نمازجمعه شاهین شهر اظهار کردند: گشایش اقتصادی و ارتقای فرهنگ دینی، دو وظیفه اصلی دولت دوازدهم است.

حاج آقا ملکیان افزودند: دشمنان نظام جمهوری اسلامی به دنبال تنگناهای اقتصادی برسرراه پیشرفت کشورمان هستند تا ملت ایران را نسبت به مسؤولان و نظام جمهوری اسلام بدبین کنند؛ دولت دوازدهم با تکیه ‌بر اقتصاد مقاومتی می‌تواند اقتصاد کشور را شکوفا و توطئه‌های اقتصادی آمریکا را نقش برآب کند.

امام‌جمعه شاهین‌شهر ادامه دادند: ارتقای فرهنگ دینی نیز از وظایف دولت دوازدهم است که رهبر معظم انقلاب بر توجه به آن تأکید کرده‌اند.

ایشان به دیدار اخیر مسؤولان فرهنگی کشور با مقام معظم رهبری اشاره و خاطرنشان کردند: جوانان در فضای مجازی با خطراتی روبرو هستند که مسؤولان باید بامعرفی شاخص‌هایی، راه درست را از انحراف به جوانان نشان دهند؛  تربیت جوانان مؤمنی همچون شهید جاویدالاثر «محسن حججی» که در دفاع از حریم اهل‌بیت جانش را تقدیم کرد، حجتی برای جوانان است که در این فضای آلوده مجازی بتوانند خود را از انحرافات حفاظت کنند.

خطیب جمعه شاهین شهر اظهار داشتند: مسئولان فرهنگی، روش‌های انقلابی را در ارتقاء فرهنگی نسل جوان به کارگیرند و به‌گونه ای رفتار نکنند که جریان انقلابی تضعیف شود؛ اگر روحیه انقلابی در بین جوانان گسترش یابد، اخلاق هم به دنبال آن می‌آید جوانان از آسیب‌های اخلاقی مصون می‌شوند.

ایشان در بخش دیگری رویکرد دوگانه آمریکا در مبارزه با تروریسم را تشریح کردند و گفتند: مسؤولان آمریکایی از گذشته تاکنون از گروهک‌های تروریستی حمایت می‌کنند که نمونه آن حمایت آمریکا از منافقین بود که دستانشان به خون هزاران جوان شهید کشورمان آلوده است و در سال‌های اخیر هم از گروهک تکفیری داعش در منطقه غرب آسیا حمایت تسلیحاتی، اطلاعاتی و آموزشی می‌کنند.

حاج آقا ملکیان بر این نکته تأکید کردند که جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان یکی از قربانیان تروریسم در صف نخست مبارزه با تروریسم تکفیری مورد حمایت آمریکا، رژیم صهیونیستی و مرتجعان عرب منطقه قرار دارد؛ گفتند:  در این شرایط جای شگفتی است که آمریکا، نظام جمهوری اسلامی را در لیست حامیان تروریسم قرار می‌دهد، اما رژیم آل سعود را که در کشور جنگ‌زده یمن فاجعه انسانی به وجود آورده در لیست بی‌اعتبارش قرار نداده است.

امام جمعه شاهین شهر در ادامه رأی اعتماد بالای نمایندگان مجلس شورای اسلامی را به دولت دوازدهم نشانه تفاهم مجلس و دولت برای حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم برشمردند  و تصریح کردند: این رأی بالای نمایندگان به اکثریت وزرا، وظیفه دولت‌مردان در حل مشکلات را سنگین‌تر کرده است.

ایشان با گرامیداشت شهادت شهیدان رجایی و باهنر و فرارسیدن هفته دولت خاطرنشان کردند: دشمنان نظام به خصوص منافقین و حامیان غربی آن‌ها بر اساس تصور غلطی، فکر می‌کردند که اگر مسئولان کشور و جوانان مخلص این مرزوبوم را به شهادت برسانند پایه‌های نظام نوپای انقلاب سست می‌شود، اما به برکت خون پاک 17 هزار شهید ترور، ریشه‌های نهال انقلاب اسلامی روزبه‌روز مستحکم‌تر و نظام جمهوری اسلامی قدرتمندتر شده است.

منبع: خبرگزاری فارس