آمریکا و رژیم صهیونیستی در پشت صحنه نسل‌کشی مسلمانان میانمار پنهان شده‌اند
1396/06/24

امام جمعه محترم شاهین‌شهردر خطبه های نماز جمعه 24 شهریور ماه 96 اظهار کردند: در پشت صحنه نسل‌کشی مسلمانان میانمار، دولت‌ آمریکا و رژیم صهیونیستی پنهان شده‌اند؛ رژیم کودک کش صهیونیستی با نیروهای مسلح میانمار قراردادهای تسلیحاتی امضا کرده و آمریکا نیز از فروش اسلحه به این کشور حمایت می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شاهین‌شهر اظهار کردند: کشورهای اسلامی و سایر کشورهای مدافع حقوق بشر در برابر جنایات دولت میانمار، از مسلمانان روهینگیایی این کشور حمایت عملی کنند.

ایشان با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری افزودند: ایشان از سکوت و بی‌عملی مجامع جهانی و مدعیان حقوق بشر در قبال این فجایع به‌ شدت انتقاد کردند و با تأکید بر اینکه راه حل این قضیه اقدام عملی کشورهای مسلمان و فشار سیاسی و اقتصادی به دولت بی‌رحم میانمار است، خاطرنشان کردند: جمهوری اسلامی باید علیه ظلم در هر نقطه از جهان، صریح و شجاعانه، اعلام موضع کند؛ در فاجعه انسانی میانمار بیش از 400 هزار مسلمان مظلوم آواره و هزاران نفر قتل عام شده‌اند.

امام جمعه شاهین‌شهر ادامه دادند: سازمان ملل متحد پس از ماه‌ها سکوت در برابر این جنایات فقط کشتار مسلمانان را در روزهای اخیر محکوم کرده است؛ این سازمان از دولت سعودی برای کشتار مردم مظلوم یمن به بهانه طرفداری حمایت از منصور هادی رئیس‌جمهور مستعفی این کشور حمایت می‌کند.

ایشان تصریح کردند: در پشت صحنه نسل‌کشی مسلمانان میانمار، دولت‌های امریکا و رژیم صهیونیستی پنهان شده‌اند؛ رژیم کودک‌کش صهیونیستی، با نیروهای مسلح میانمار قراردادهای تسلیحاتی امضا کرده است و آمریکا نیز از فروش اسلحه به این کشور حمایت می‌کند.

حاج آقا ملکیان، کشتار مسلمانان در سوریه، عراق، فلسطین، افغانستان و یمن را بخشی از توطئه‌های غرب برای کاهش جمعیت مسلمانان در برابر کاهش جمعیت مسیحیان در دنیا ارزیابی کردند.

خطیب جمعه شاهین‌شهر، مؤمنان را به حمایت از دانش‌آموزان بی‌بضاعت و همکاری با کمیته امداد امام خمینی در کمک به نیازمندان فراخواند و مردم شاهین‌شهر را به حضور پرشور درمراسم دهه محرم با سخنرانی‌های خطیبان برجسته کشوری در مصلی شاهین‌شهر دعوت کردند.

ایشان در آغاز خطبه دوم نماز خاطرنشان کردند: بر اساس روایات، شیعیان در روز قیامت با ائمه اطهار محشور خواهند شد به شرط آنکه در دنیا مواظب اعمالشان باشند و همواره تقوای الهی را در همه احوال زندگی رعایت کنند.

امام جمعه شاهین‌شهر به مناسبت‌های ماه ذی‌الحجه همچون عید غدیر خم، تبریک میلاد امامان موسی کاظم و هادی علیهم السلام و نزول آیات قرآن کریم درباره حقانیت اسلام، ولایت امام علی(ع)  و مقام و منزلت رفیع اهل بیت پیامبر نزد پروردگار اشاره کردند.

ایشان اظهار داشتند: آیه مباهله درباره حقانیت اسلام و دعوت رسول اکرم از مسیحیان نجران به اسلام نازل شده است؛ خداوند متعال، آیه تطهیر را هم برای اهل بیت پیامبر اکرم(ص) که پس از سه روز روزه داری حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) و انفاق این دو معصوم به نیازمندان، نازل کرد.

امام جمعه شاهین‌شهر با اشاره به اینکه انسان مؤمن برای عبور از پل صراط و حضوری سرافرازانه در روز محشر باید بر اساس رعایت احکام اسلام زندگی کند، تصریح کردند: احکام اسلامی همان احکام اجتماعی است که مؤمنان با رعایت آن‌ها رستگار خواهند شد.

حاج آقا ملکیان اضافه کردند: نماز علاوه بر تقویت ارتباط مؤمن با خدا، تقویت مومن با جامعه است، زکات برای دستگیری مؤمنان از نیازمندان است و روزه گرفتن به خاطر آن است که مؤمنان همواره یاد گرسنگی فقرا باشند و به اقشار ضعیف جامعه کمک کنند.

ایشان تأکید کردند: هر که مؤمنی را تحقیر کند گویی به جنگ با پروردگار آمده است؛ حتی صدقه دادن و رساندن مواد غذایی و وسایل جهیزیه به خانواده‌های فقرا هم باید پنهانی و به دور از منت گذاشتن به آنان باشد؛ گاهی اوقات برخی از افراد به بهانه نقد کردن، در برخی از روزنامه‌ها، محافل عمومی و فضای مجازی، در رفتاری ناشایست، به دیگران توهین می‌کنند و به تحقیر برخی از افراد جامعه می‌پردازند/خبرگزاری فارس