رشد دانش آموزان در شاهین‌شهر سالیانه 6درصد است
1396/10/23

مدیریت محترم آموزش‌وپرورش شهرستان شاهین‌شهردر سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه 22 دی ماه 96 گفت: رشد تعداد دانش آموزان در شاهین‌شهر 6درصد است و این شهر با افزایش سالیانه هزار و 500 دانش‌آموز جدید در آغاز هرسال تحصیلی روبروست.

محمد اسماعیل‌زاده در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه  شاهین شهر به مناسبت هفته شوراهای آموزش‌ و پرورش اظهار کردند: رشد تعداد دانش‌آموزان در شاهین‌شهر 6درصد است  و این شهر با افزایش سالیانه هزار و 500 دانش‌آموز جدید در آغاز هرسال تحصیلی روبروست.

وی مهاجرت از شهرهای دیگر به شاهین‌شهر را علت افزایش یافتن تعداد دانش آموزان دانست و افزود:این شهر به ساخت 6مدرسه جدید در سال نیاز دارد تا دانش آموزان بتوانند در شرایط مطلوبی به تحصیل ادامه دهند.

مدیر آموزش‌ و پرورش شهرستان شاهین‌شهر و میمه با قدردانی از کمک‌های خیران در احداث مدارس جدید خاطرنشان کرد: 47 مدرسه در این شهر معادل 26درصد  کل مدارس به دست خیران مدرسه‌ساز ساخته‌شده است، سایر مردم هم می‌توانند با کمک‌های اندک خود مدارس را در تجهیز امکانات و تجهیزات دانش آموزان مشارکت کنند.

اسماعیل‌زاده ادامه داد: در منطقه مسکونی مسکن مهر که 6هزار سکنه دارد، باید 17 مدرسه جدید ساخته شود تا نیازهای تحصیلی دانش آموزان و والدین آن‌ها تأمین شود.

وی به مشارکت 18درصدی مردم در احداث مدارس غیردولتی اشاره کرد و اظهار داشت: 59 مدرسه در شاهین‌شهر به‌ صورت غیردولتی احداث و اداره می‌شود، بر اساس برنامه ششم توسعه کشور حداکثر 16 درصد مدارس باید غیردولتی باشند که در شاهین‌شهر این نرخ مشارکت 18 درصد است.

مدیر آموزش‌وپرورش شاهین‌شهر از تلاش‌های اعضای شورای آموزش‌ و پرورش  در بهبود وضعیت تحصیلی در این شهر 180 هزارنفری قدردانی کرد و گفت: این شورا مشارکت بیشتر مردم را در توسعه تعلیم و تربیت در این شهر روبه توسعه خواستار است.