عدم اعتماد مسؤولان به نسخه‌های بیگانگان برای اداره کشور
1397/01/05

امام‌جمعه موقت شاهین‌شهر گفت: مسؤولان نباید به نسخه‌های بیگانگان برای اداره کشور اعتماد کنند بلکه با دوری از قبیله گرایی و سیاسی‌کاری با کار و تلاش به نسخه شفابخش رهب معظم انقلاب برای اداره کشور و پیشبرد انقلاب اسلامی عمل کنند.

حجت‌الاسلام محمدرضا محمدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شاهین‌شهر اظهار کرد: مسؤولان ریاست را به معنای حقیقی خدمت کردن به مردم انجام دهند و از کم‌کاری و تنبلی پرهیز کنند.

وی افزود: چهل‌سالگی انقلاب دوران پختگی انقلاب اسلامی است، مسؤولان از سرمایه و خلاقیت جوانان بیشتر استفاده کنند و مشکلات را بزرگ‌نمایی نکنند.

امام‌جمعه موقت شاهین‌شهر خاطرنشان کرد: مسؤولان نباید به نسخه‌های بیگانگان برای اداره کشور اعتماد کنند، آنان باید از قبیله گرایی و سیاسی‌کاری دوری و با کار و تلاش و مجاهدت و پرهیز از جنجال‌آفرینی‌های بیهوده، به نسخه شفابخش مقام معظم رهبری برای اداره کشور و پیشبرد انقلاب اسلامی عمل کنند.

محمدی با اشاره به نام‌گذاری امسال به نام سال «حمایت از کالای ایرانی» اظهار داشت: در این سال مبارزه با ورود و مصرف کالای قاچاق در کشور جدی گرفته شود، اگر کالای ایرانی خریداری در کشور ندارد به این خاطر است که کالای خارجی بازار داخل را پرکرده است.

وی ادامه داد: مردم کشورمان همان‌گونه که مردم سایر کشورها به مصرف کالای کشور خود تعصب دارند باید به مصرف کالای ایرانی تعصب داشته باشند، چون مصرف کالای ایرانی اقتصاد کشور را از مشکلات موجود نجات می‌دهد و به اشتغال جوانان و به حرکت درآمدن چرخ کارخانجات کمک می‌کند.

خطیب موقت نماز جمعه شاهین‌شهر بر لزوم برخورد بارانت‌خواران که بخش عمده واردات کشور را کنترل می‌کنند تأکید کرد و اظهار داشت: رانت‌خواران با این کار خود اقتصاد کشور را ضعیف و به کشور خیانت می‌کنند.

وی تصریح کرد: فرهنگ خرید مردم، خرید کالای داخلی به‌ جای کالای خارجی باشد، تولیدکنندگان هم بر اساس نیاز خریداران کالا تولید و کیفیت را ارتقا دهند.

امام‌جمعه موقت شاهین‌شهر در بخش دیگر سخنان خود سالگرد تأسیس حوزه علمیه قم را یادآوری کرد و از خشم دشمنان نظام جمهوری اسلامی از روحیه انقلابی روحانیت انقلابی سخن گفت.

وی با تبریک سالروز ولادت حضرت علی و امام جواد(ع)، اهمیت اعتکاف را در بین مؤمنان گوشزد کرد که اعتکاف به تقویت تقوا در بین معتکفان می‌انجامد، معتکفان مراقب باشند که اصالت، سادگی و صفای اعتکاف، با تجمل‌گرایی آمیخته نشود.

خطیب این هفته نماز جمعه شاهین‌شهر با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با اعضای مجلس خبرگان داشتند، بیان کرد: تقویت ایمان و تقوا دو نیاز امروز جامعه ایرانی است که می‌بایست در محفل‌های خانگی و عرصه‌های جامعه گسترش یابد.

وی در خطبه نخست نماز، بهره‌مندی از حیات طیبه را در آخرت، از آثار رعایت تقوای مؤمنان در دنیا ذکر کرد و گفت: حیات طیبه در آخرت نصیب کسانی می‌شود که در دنیا زبانشان به سخنان ناحق و بیهوده و شکم‌هایشان به غذای حرام، آلوده نشده باشد.