صاحب تلگرام گوش به فرمان صهیونیست و آمریکاست
1397/02/06

آیت ‌الله مکارم شیرازی با اشاره به شبکه اجتماعی تلگرام گفت: صاحب این شبکه، یهودی و اهل روسیه است که به فرمان صهیونیست ‌ها و آمریکایی ‌ها عمل می‌ کند.

آیت ‌الله ناصر مکارم شیرازی چهارشنبه (5 اردیبهشت) در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم با اشاره به موضوع اختلاف طبقاتی گفت: این امر یکی از موضوعاتی بوده که از ابتدای بشر وجود داشته و عده ای طبقه بالا و عده ای نیز خادم بوده اند.

وی گفت: متاسفانه امروزه نیز این اختلاف طبقاتی وجود دارد مثلا در جامعه آمریکا سفید پوستان بدترین برخورد را با سیاه پوستان می کنند و به کشتار آنها می پردازند.

این مرجع تقلید گفت: اسلام با اختلاف طبقاتی مخالف بوده و با آن مبارزه می کند، از نظر اسلام تفاوت‌ انسان ‌ها تنها در مقامات الهی است و این برنامه اسلام است که در عمل نیز سعی شده که پیاده شود.

آیت الله مکارم شیرازی گفت: پیامبر(ص) با معجزه اخلاقی خود این موضوعات اختلاف طبقاتی را در اسلام از بین بردند و امیدواریم که امروزه نیز اینگونه شود و گرفتار خود برتربینی نشویم.

وی در ادامه به موضوع فضای مجازی اشاره کرد و گفت: این فضا همانند یک بیگانه به آرامی وارد منازل شد و منافعی را نیز نشان داد و امروزه نیز در خانه لانه کرده که برخی باور کردند که وجود آن برای زندگی ضروری است.

این مرجع تقلید گفت: فضای مجازی به عنوان بیگانه، عقاید، اخلاق جوانان و اقتصاد نظام را هدف قرار داده و می ‌خواهد در براندازی کمک کند.

آیت الله مکارم شیرازی گفت: اکنون متوجه این موضوع شده ایم و نباید کوچکترین شک و تردیدی در بیرون راندن آن داشته باشیم.

وی تاکید کرد: اکنون اجماع حاصل شده که بیگانه خطرناک است و باید طرد شود که البته طرد این موضوع نیز هزینه دارد که باید جانشین اسلامی برای آن درست کرد.

این مرجع تقلید با بیان اینکه نباید شعار ما نمی توانیم سر دهیم گفت: نباید بگویم که ما نمی توانیم و منفی بافی نکنیم، متاسفانه هنوز عده کمی نظر منفی در این زمینه می ‌دهند در حالی که ما می‌توانیم.

آیت ‌الله مکارم شیرازی تاکید کرد: ممکن است امروز به مقصود نرسیم ولی فردا با انجام اموری در زمینه غنی ‌سازی شبکه‌ های داخلی، فرهنگ‌سازی برای مردم، سران و مسئولان کار پیش می ‌رود تا انحصار ارجاعات به شبکه ‌های داخلی باشد.

وی تاکید کرد: باید برای شبکه های داخلی هزینه شود تا بتوانند نیازهای مردم را پاسخ دهند و این امر موجب می شود که این خطر بزرگ از جامعه برطرف شود.

این مرجع تقلید با اشاره به شبکه اجتماعی تلگرام گفت: صاحب این شبکه، یهودی و اهل روسیه است که به فرمان صهیونیست ‌ها و آمریکایی ‌ها عمل می‌ کند.