خروج آمریکا از برجام فقط منافع اقتصادی غرب را به خطر می‌اندازد
1397/02/15

امام‌جمعه شاهین‌شهر گفت: خروج آمریکا از برجام برای برخی از کشورهای غربی که منافع اقتصادی خود را درخطر می‌بینند نگران‌کننده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان در خطبه‌های نمازجمعه 14 اردیبهشت 97 شاهین‌شهر اظهار کردند: همه گروه‌ها به پیروی از رهبر معظم انقلاب، در خصوص نقض عهدهای آمریکا در برجام، پیام«ایستادگی»  به مقامات آمریکایی ارسال کنند.

ایشان افزودند: آنچه اقدامات مخرب آمریکا را درباره جمهوری اسلامی ایران بی‌اثر می‌کند آن است که از تولید ملی حمایت کرده بنیان اقتصادی کشور را تقویت کنیم، کاهش وابستگی به بیگانگان،  برخورد جدی  با ورود کالای قاچاق و حمایت از کالای ایرانی می‌تواند اقتصاد کشور را در برابر فشارهای آمریکا مصونیت سازی کند.

امام‌جمعه شاهین‌شهر با بیان این‌که ممکن است که آمریکا از برجام خارج شود و نقض عهدهای خود را تکمیل کند، خاطرنشان کردند: جمهوری اسلامی ایران برای این‌که از یک‌سو ثابت کند که مقامات آمریکا قابل‌اعتماد نیستند و بدعهدی می‌کنند و از سوی دیگر به دنیا نشان دهد که به دنبال فن‌آوری صلح‌آمیز هسته‌ای ست، به مذاکرات برجام رضایت داد.

حاج آقا ملکیان به این نکته اشاره کردند که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی یازده بار صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای کشورمان را تأیید کرده است و افزودند: دنیا در این سال‌ها فهمید که دولت آمریکا از اساس به دنبال منافع  خود است و دوست ندارد که کشورهای مستقلی هم چون جمهوری اسلامی ایران پیشرفت اقتصادی داشته باشند.

ایشان آمریکا و طرف‌های غربی امضاکننده برجام را دو لبه قیچی فشار برای ایران توصیف کردند و ادامه دادند: خروج آمریکا از برجام برای برخی از کشورهای غربی که منافع اقتصادی خود را در خطر می‌بینند نگران‌کننده است نه جمهوری اسلامی ایران که 40 سال در برابر انواع فشارهای اقتصادی، فرهنگی و حتی تحمل جنگ هشت‌ساله  مقاوم و آب‌دیده شده است.

خطیب نماز جمعه شاهین‌شهر تصریح کردند : آمریکا همه دنیا نیست بنابراین با تقویت مناسبات اقتصادی با کشورهای همسایه و کشورهایی که روابط دوستانه‌ای با ایران دارند می‌توانیم پیشرفت‌های تجاری و اقتصادی خود را سرعت ببخشیم، در برقراری ارتباط با کشورهای دیگر نباید به خارجی‌ها تکیه کنیم بلکه باید به توان و قدرت متخصصان  و کارگران کشور اتکا بکنیم.

ایشان به دیدار رهبری معظم انقلاب با کارگران کشور و شرکت  ایشان را در نمایشگاه توانمندی تولیدکنندگان داخلی یادآوری کردند که کارگران ایرانی ثروت عظیم کشورند، دولت موظف به برطرف کردن موانع تولید کشور و ملت ایران مکلف به مصرف کالای ایرانی است.

امام‌جمعه شاهین‌شهر در فراز دیگری از سخنان خود تلاش‌های تحسین‌برانگیز شیخ کلینی و شیخ صدوق را در جمع‌آوری احادیث و روایات ائمه معصومین(ع) و نگارش کتاب‌های باارزش و ماندگار شیعی خاطرنشان کردند و اظهار داشتند: شهید مطهری در عصر معاصر نیز با سخنرانی‌ها، آموزش دانشجویان و طلاب و نگارش ده‌ها کتاب از مبانی ناب اسلامی در برابر تفکرات انحرافی مارکسیستی و متحجرانه،  حراست کرد.

ایشان با تأکید بر این‌که همه آحاد کشور در برابر تلاش‌های  معلمان قدردان باشند اضافه کردند: شهادت علامه مطهری که روز معلم نام‌گذاری شده است فرصتی است برای تبیین تفکرات این عالم مجاهد و تجلیل از معلمان کشور که مسؤولانه برای تحول نظام آموزشی کشور تلاش می‌کنند.

خطیب نماز جمعه شاهین‌شهر در خطبه نخست نماز به آثار زیان‌بار غیبت در زندگی دنیوی و اخروی انسان اشاره  کردند که غیبت کردن اعمال نیک انسان را از بین می‌برد و اوا را در دنیا و آخرت بی‌آبرو می‌کند.

امام‌جمعه شاهین‌شهر بیان کردند: مسلمان کسی است که مردم از زبان و رفتارش در امان باشند به‌طوری‌که به دنبال آن نباشد که با نگاه کردن، گفتار، نوشتار و رفتارش غیبت دیگران را بکند/خبرگزاری فارس

در راستای منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر گذاشتن تریبون نماز جمعه در اختیار دانشجویان و بهره مندی از جوانان و دانشجویان در نماز جمعه , آقای بابایی مسئول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی مالک اشتر اصفهان , سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه بودند. همچنین حجت الاسلام حاج آقا نریمانی در بین الصلاتین احکام دو دقیقه ای بیان نمودند.