بابت ادامه برجام و تأمین منافع کامل جمهوری اسلامی ایران، ازاروپا تضمین عملی گرفته شود
1397/02/30

در مذاکره وزارت امور خارجه کشورمان با سه کشور اروپایی، بابت ادامه برجام و تأمین منافع کامل جمهوری اسلامی ایران، از آن‌ها تضمین عملی گرفته شود

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان در خطبه‌های 28 اردیبهشت 97 نماز جمعه شاهین‌شهر  اظهار کردند: در مذاکره وزارت امور خارجه کشورمان با سه کشور اروپایی، بابت ادامه برجام و تأمین منافع کامل جمهوری اسلامی ایران، از آن‌ها تضمین عملی گرفته شود.

ایشان افزودند: اروپایی‌ها مبادلات تجاری قابل‌توجهی با ایالات‌متحده آمریکا دارند به‌ طوری‌که مراودات تجاری اروپا با آمریکا 380 میلیارد و مراودات آن‌ها با ایران 30 میلیارد دلار است، بنابراین حفظ منافع تجاری آن‌ها با آمریکا برایشان اهمیت بیش‌تری دارد.

امام‌جمعه شاهین‌شهر خاطرنشان کردند: معاهده برجام برای اروپایی‌ها بیش از منافع تجاری، اهمیت حیثیتی و امنیتی دارد، به همین خاطر مصرانه به دنبال ادامه دادن این معاهده هستند.

حاج آقا ملکیان، تصریح کردند که آمریکا با خروج خود از معاهده بین‌المللی برجام، بر این تأکید رهبر معظم انقلاب مهر تأیید زد که ایالات‌متحده آمریکا قابل‌اطمینان نیست و عهدشکن است.

ایشان ادامه دادند: جمهوری اسلامی ایران اگر بخشی از توانمندی‌های صلح‌آمیز هسته خود را در معاهده برجام محدود کرد به این خاطر بود که از منافع اقتصادی این معاهده بهره‌مند شود، بنابراین اگر قرار باشد محدودیت‌های اقتصادی هم چنان ادامه داشته باشد ادامه برجام برای کشورمان منفعتی نخواهد داشت.

خطیب نماز جمعه شاهین‌شهر نقشه رئیس‌جمهوری آمریکا را درباره تغییر برجام این‌گونه بیان کرد که این کشور به دنبال بازرسی کامل از تأسیسات نظامی، محدود کردن توان موشکی، آزاد نگه‌داشتن ارتش آمریکا و داعش از شرارت و توطئه افکنی در کشورهای غرب آسیا و برداشت بند غروب در برجام است.

ایشان جنایات رژیم صهیونیستی و آمریکا را در سرزمین‌های اشغالی فلسطین محکوم کردند و اظهار داشتند: مردم فلسطین در روزهای پیش از روز نکبت و روزهای پس‌ از آن علیه اشغال‌گری رژیم کودک کش اسرائیل، و انتقال سفارت آمریکا از تلاویو به قدس شریف تظاهرات کردند و با گلوله‌های جنگی سربازان جنایتکار این رژیم 60 شهید و 2 هزار و 800 مجروح دادند.

ایشان اضافه کردند: سکوت کشورهای اسلامی در قبال جنایات اشغال گران صهیونیست جایز نیست و به ادامه سرکوب مبارزان فلسطینی منجر می‌شود، رژیم آل سعود و بحرین از انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف حمایت کرده و در برابر جنایات رژیم صهیونیستی سکوت کردند.

امام‌جمعه شاهین‌شهر در آستانه سالگرد آزادی خرمشهر، از مبارزانی که با دستان خالی 35 روز در برابر اشغال این شهر به دست ارتش صدام مقاومت کردند یاد کردند، رزمندگان اسلام در عملیات بیت‌المقدس پس از 575 روز اشغال خونین‌شهر در مدت 25 روز هم خرمشهر را آزاد کردند و هم 6 هزار کیلومترمربع از خاک کشور را از زیر چکمه‌های متجاوزان بعثی پاک کردند.

حاج آقا ملکیان ماه رمضان را فرصتی برای دست‌گیری بیش‌تر از محرومان شاهین‌شهری ذکر کردند که مؤسسات خیریه با نظارت کمیته امداد امام خمینی در حال تهیه صدها سبد غذایی رایگان برای نیازمندان هستند.

ایشان ثواب افطاری دادن را با حدیثی از رسول اکرم (ص) یادآوری کردند که کسانی که به نیازمندان افطاری می‌دهند اجر بیشتری نزد پروردگار متعال دارند.

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان از اجرای برنامه‌های قرآنی در مساجد و در کنار مزار شهدای گمنام شاهین‌شهر خبر دادند  و روزه‌داران را به حضور بیش‌تر در این مراسم توصیه کردند.

رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر شهرستان شاهین‌شهر و میمه، نهی از منکر را از وظایف نیروی انتظامی در مواجهه با کسانی که آشکارا قصد روزه‌خواری در جامعه دارند برشمردند.

امام‌جمعه شاهین‌شهر در خطبه نخست نماز فضیلت‌های ماه مبارک رمضان، اهمیت روزه‌داری برای مؤمنان بر اساس روایات ائمه معصومین(ع) و آیات قران کریم را ذکر کردند و گفتند: روزه‌داری برای مؤمنان حکمت، معرفت و یقین به پروردگار متعال ارمغان می‌آورد و ایمان مؤمن را تقویت و او را باتقوا می‌کند.