زیبا نشان دادن چهره کریه آمریکا خیانت است
1397/04/09

امام جمعه شاهین‌شهر گفت: عده‌ای در داخل تلاش می‌کنند چهره کریه آمریکا را به ملت ایران زیبا نشان دهند که با این کار به این ملت خیانت می کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان در خطبه‌های نماز جمعه 8 تیرماه 97 شاهین‌شهر اظهار کردند: عده‌ای در داخل تلاش می‌کنند چهره کریه آمریکا را به ملت ایران زیبا نشان دهند که با این کار به این ملت خیانت می‌کنند.

ایشان افزودند: ملت ایران به خوبی می‌دانند که هر جنایتی که در این عالم اتفاق می‌افتد، مستقیم یا غیرمستقیم، دست‌های آمریکا در کار است.

امام جمعه شاهین‌شهر خاطرنشان کردند: آمریکا در جنایات یمن حضور مستقیم دارد که با اشغال بندر الحدیده این کشور، در صدد مرگ تدریجی 20 میلیون یمنی است.

ایشان ادامه دادند: دولت‌های آمریکا همواره از گروهک تروریستی منافقین حمایت کرده‌اند، گروهکی که 17 هزار نفر از ملت ایران را ترور کرده و هم اکنون زیر چتر آمریکا، رژیم کودک‌کش صهیونیستی و آل سعود در حال جنایت در کشورهای غرب آسیاست.

حاج آقا ملکیان وجه مشترک مناسبت‌های تیرماه در کشورمان را، حضور مستقیم و غیرمستقیم آمریکا در جنایت‌های به وقوع پیوسته در این ماه برشمرد، جنایاتی هم چون شهادت آیت‌الله صدوقی، شهادت آیت‌الله بهشتی و 72 نفر از یاران رهبری در انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی، شهادت 298 سرنشین هواپیمای مسافربری و ترور نافرجام رهبر معظم انقلاب از جمله فجایع این ماه به دست آمریکا و منافقان جنایت‌کار در کشورمان بوده است.

ایشان سالگرد رحلت عالم جلیل‌القدر علامه امینی را یاد آوری کردند و گفتند: این علامه بزرگ شیعیان با جمع‌آوری روایات ائمه معصومین(ع) و تألیف کتاب الغدیر خدمت بزرگی به جهان تشیع و اسلام کرد.

امام جمعه شاهین‌شهر  با یاد آوری جنگ احد و درس‌آموزی ملت ایران از این جنگ در دوران دفاع مقدس ابراز داشتند: ملت ایران آموخت که برای این‌که در دوران دفاع مقدس در برابر جبهه استکبار سربلند باشد باید کامل به فرامین رهبر معظم انقلاب عمل کنند و زنان این کشور هم با حمایت از رزمندگان اسلام، آن‌ها را تشویق به حضور در جبهه‌های حق علیه باطل می‌کردند.

ایشان اضافه کردند: مادرانی در این مملکت 3 یا 4 فرزند خود را به جبهه‌ها می‌فرستادند تا دشمن نتواند خاک پاک کشور را در اشغال خود داشته باشد، پایگاه‌های نماز جمعه نیز همواره محل اعزام رزمندگان و جمع‌آوری کمک‌های مردم به جبهه‌های جنگ بوده است.

حاج آقا ملکیان در ادامه خودبرتربینی را از عوامل غیبت کردن دانست و بهره‌گیری از عزت نفس، توجه انسان به عیوب خود و تمرین کردن در مخالفت با نفس را از راه‌های مقابله با گناه غیبت برشمردند.

ایشان در پایان بیان کرد: مؤمن پس از غیبت کردن باید طلب استغفار کند و از فردی که نسبت به او غیبت کرده است حلالیت بطلبد.