کانون‌های مساجد، خانه انقلاب باشند
1397/04/13

حضرت آیت‌الله العظمی مظاهری مرجع عالیقدر جهان تشیع گفت: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با مهربانی، خانه انقلاب و متدینین باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سروش آدینه به نقل از شبستان حضرت آیت‌الله العظمی حسین مظاهری، مرجع عالیقدر جهان تشیع در دیدار با مسئولان ستادی و استانی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور که امروز چهارشنبه (۱۳ تیرماه) در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد با بیان اینکه بنا بر گفته امام خمینی (ره) مساجد منشأ پیدایش و پیروزی انقلاب اسلامی بودند، گفت: نظام مقدس ما و متدینین مرهون مساجد هستند.

 

حضرت آیت‌الله العظمی  مظاهری افزود: یک امام جماعت باید متدین و بااخلاق باشد تا مردم از او الگو بگیرند و همچنین عاقل باشد تا اتحاد را در مساجد حفظ کند.

 

ایشان با بیان اینکه مساجد به مردم علم، اخلاق و ارتقا می‌بخشند، خاطرنشان کرد: متاسفانه طی ۲۰ ـ ۱۰ سال اخیر به امور مساجد به خوبی رسیدگی نشده است.

 

حضرت آیت‌الله العظمی  مظاهری در ادامه مسئولان را به مواظبت از کانون‌های فرهنگی هنری مساجد توصیه کرد و گفت: کارهای زیادی در حوزه مساجد انجام شده است اما از آنچه باید انجام می‌شده و مورد انتظار ما بوده است، فاصله دارد.

 

رئیس حوزه علمیه اصفهان در ادامه با بیان اینکه امام جماعت، هیئت امنا و بسیج باید برای تبلیغ دین تلاش کنند، خاطرنشان کرد: همه ارکان مسجد باید متحد باشند زیرا هرگونه اختلاف در مساجد به ضرر نظام است.

 

ایشان گفت: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد باید با مهربانی، خانه انقلاب و متدینین و همچنین خانه کسانی باشند که دلسوز دین هستند.

 

حضرت آیت‌الله العظمی  مظاهری با بیان اینکه دشمن به دنبال ضربه زدن به نظام اسلامی است و از هرگونه اختلافات سود می‌برد، بیان کرد: اختلاف موجب زمین خوردن مسجد و تضعیف نظام عزیز ما می‌شود.

 

بنا بر این گزارش، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حبیب‌رضا ارزانی نیز در این مراسم، گفت: شجره طیبه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد که با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۷۱ آغاز به کار کرد، امروزه به صورت مویرگی در شهرها و روستاهای کشور فعالیت می‌کند.

 

وی با اشاره به ثبت رسمی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در سامانه جامع آمار و اطلاعات «سجا» افزود: ما همیشه دانش‌اندوزی و مهارت‌آموزی اعضای این کانون‌ها را مدنظر داریم از این رو مدیران، کادر و مربیان آن‌ها به شکل تخصصی قرآن، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه را می‌آموزند.

 

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در ادامه، شناسایی و برنامه‌ریزی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی را جزو برنامه‌های اصلی این کانون‌ها دانست و اظهار کرد: «خانواده‌محوری» رویکرد اصلی ما در برنامه‌ سه ساله پیش روی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور است تا از طریق آن بتوانیم زمینه پیشگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی را فراهم کنیم.