همایش قرآن , ایثار و شهادت برگزار شد
1397/04/15

همزمان با هفته فرهنگی شاهین شهر ، همایش قرآن ،ایثار  وشهادت با گرامیداشت یاد وخاطره شهیده زینب کمایی ، شهید راه حجاب  وعفاف و شهیده شاخص سال ۹۷  برگزار شد.

همزمان با هفته فرهنگی شاهین شهر ، همایش قرآن ،ایثار وشهادت با گرامیداشت یاد وخاطره شهیده زینب کمایی ، شهید راه حجاب وعفاف و شهیده شاخص سال ۹۷ http://shaahinshahr.ir/%d9%87%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d9%82%d8%b1%d8%a2%d9%86-%d8%a7%db%8c%d8%ab%d8%a7%d8%b1-%d9%88%d8%b4%d9%87%d8%a7%d8%af%d8%aa-%d8%af%d8%b1-%d9%87%d9%81%d8%aa%d9%87-%d9%81%d8%b1%d9%87%d9%86%da%af%db%8c/
همزمان با هفته فرهنگی شاهین شهر ، همایش قرآن ،ایثار وشهادت با گرامیداشت یاد وخاطره شهیده زینب کمایی ، شهید راه حجاب وعفاف و شهیده شاخص سال ۹۷http://shaahinshahr.ir/%d9%87%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d9%82%d8%b1%d8%a2%d9%86-%d8%a7%db%8c%d8%ab%d8%a7%d8%b1-%d9%88%d8%b4%d9%87%d8%a7%d8%af%d8%aa-%d8%af%d8%b1-%d9%87%d9%81%d8%aa%d9%87-%d9%81%d8%b1%d9%87%d9%86%da%af%db%8c/

 

این مراسم باحضور امام جمعه شاهین شهر , فرماندار شهرستان , نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان و حضور پرشور مردم با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین عالی و مدیحه سرایی سید سعید نریمانی شامگاه پنجشنبه 14 تیرماه همراه با اقامه نماز مغرب و عشاء در جوار قبور مطهر شهدای پارک انقلاب برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سروش آدینه به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام مسعود عالی شامگاه پنج‌شنبه در همایش قرآن، ایثار و شهادت از مجموعه همایش‌های یادواره شهیده زینب کمایی در شاهین‌شهر اظهار کرد: پیامبر گرامی اسلام(ص) دست روی زانوی سلمان فارسی زده و فرمودند که اکثر یاران مهدی من هم‌ولایتی‌های سلمان فارسی خواهند بود.

وی افزود: هنگام ظهور، گروهی قیام به‌حق می‌کنند و مقدمه‌سازی می‌کنند، به تعبیر حضرت امام(ره) این انقلاب ما همان مقدمه ظهور حضرت مهدی(عج) است.

کارشناس مسائل دینی خاطرنشان کرد: بنیان‌گذار فقید جمهوری اسلامی در یکی از بیانات خود فرمودند که ما با خواست خدا، دست تجاوز و ستم همه ستمگران را در کشور‌های اسلامی می‌شکنیم و با صدور انقلابمان که در حقیقت صدور انقلاب راستین و بیان احکام محمدی(ص) است، به سیطره و سلطه و ظلم جهان‌خواران خاتمه می‌دهیم و به یاری خدا، راه را برای ظهور منجی و مصلح کل و امامت مطلق حق، امام زمان(ع) هموار می‌کنیم.

وی در ادامه بیان کرد: شما مردم ایران و مادران شهیدداده و پدران داغدار، بدانید شما موجب پیشرفت حرکت انسانیت و تسریع در ظهور ولی‌عصر شدید و یک‌ قدم، این بار را به منزل نزدیک‌تر کردید.

عالی به روایتی از امام باقر(ع) اشاره کرد که آن حضرت در روایتی ضمن اشاره به پرچم‌هایی که از طرف ایران برای کمک امام زمان(عج) به‌ سوی کوفه حرکت می‌کنند، فرمودند که پرچم‌های سیاهی از ناحیه خراسان بیرون می‌‏آید و به‌ جانب کوفه به حرکت درمی‌آید، پس چون مهدی ظاهر شود، اینان وی را دعوت به بیعت می‏‌کنند.

وی خطاب به کسانی که ناجوانمردانه می‌گویند زنده‌باد رضاخان، تصریح کرد: رضاخان در مقابل خارجی‌ها سر تسلیم فرود می‌آورد، بر خلاف آن تصویری که از او ترسیم‌ شده که به‌ عنوان یک قهرمان ملی، چکمه به پایش است و می‌خواهد از کشور دفاع کند، در جاهایی کاملاً در مقابل خارجی‌ها تمکین می‌کرد.

کارشناس مسائل دینی ادامه داد: رضاشاه مدعی بود ارتش منظم و با علم روز دنیا ایجاد کرده است، در حالی‌ که قوای نظامی تنها برای سرکوبی خود مردم ایران استفاده شد و در برابر تجاوزات خارجی فرار را برقرار ترجیح دادند.

وی طمع بی‌پایان آمریکا برای غارت نفت کشورمان را یادآوری کرد و گفت: آمریکایی‌ها در دوره پهلوی اول تاخت‌وتاز داشتند و حتی حق توحش برای خود می‌گرفتند، در فیش حقوقی مستشاران آمریکایی که در ارتش ایران در زمان پهلوی بودند، ردیفی به نام حق توحش بود که بابت آن حقوق خوبی می‌گرفتند.

عالی در پایان اضافه کرد: در دوران پهلوی مردم ایران و شاه ایران نوکر آمریکایی‌ها بودند، ناموس ایرانی در زیر پای نجس سرباز و نظامی آمریکایی بود، با کاپیتولاسیون که مجلس ذلیل ایران تصویب کرد ما حق محاکمه آن‌ها را نداشتیم، اما زمانی که همه ملت ایران زیر یک چتر به نام ولی‌ فقیه متحد شدند، انقلاب اسلامی را با رهبری حضرت امام خمینی(ره) به پیروزی رساندند.