تجمع بزرگ مدافعان حریم خانواده برگزار می شود
1397/04/22

تجمع بزرگ مدافعان حریم خانواده به مناسبت روز عفاف و حجاب برگزار می شود

تجمع بزرگ مدافعان حریم خانواده به مناسبت روز عفاف و حجاب روز یکشنبه 24 تیرماه از ساعت 17:30 در تالار شیخ بهایی برگزار می شود.

مراسم با تجمع در تالار شیخ بهایی و سخنرانی سرکارخانم دکتر روح افزا محقق و پژوهشگر در امور خانواده از دانشگاه تهران آغاز می گردد. پس از سخنرانی حضار  در مراسم از تالار شیخ بهایی تا سه راهی فردوسی راهپیمایی می نمایند.

پاسداشت روز حجاب و عفاف:

در تقویم جمهوری اسلامی ایران، روز 21 تیرماه به عنوان روز حجاب و عفاف انتخاب شده است. گرچه حجاب و عفاف مختص به یک روز و یا ماه نیست؛ بلکه ارزش دینی و اصولی است که همیشه باید برای حفظ کرامت و عزت و نجابت و صیانت از حریم خصوصی بانوان پاس داشته شود. حجاب به عنوان سازکار اساسی برای عفاف انسان مصونیت است و آن را ازآسیب های بسیاری از مخاطرات بیرونی حفظ می کند. آثار و فواید این ارزش اجتماعی و دینی و اعتقادی باید بیشتر تبیین شود و باید گفته شود انسان محجوب و عفیف درپیشگاه خدای متعال جایگاه رفیعی دارد .حجاب برای همه مردان و زنان در چارچوب دین و آیین اسلامی واجب و لازم است.فرهنگ اجتماعی مصداق های زیادی در جامعه انسانی دارد که بخشی از آنها عفاف و حجاب است و این ارزش هم در نهاد درونی و هم در رفتارهای بیرونی لازم و ضروری است.