پس از سال‌های غربت/تشییع پیکر مطهر 10 شهید دفاع مقدس
1397/04/22

نصف جهان در غروب پنجشنبه میهمان فرزندان عزیز خود بود که پیامشان برای همگان و در همه ابعاد زندگی و همه اعصار این است که پیرو حق باشید خواه حجاب و عفاف باشد خواه عدالت و آزادی؛ و حالا که پس از سال‌ها غربت عزم وطن کرده‌اند مردم اصفهان چه زیبا به استقبالشان آمده و در آغوششان کشیدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سروش آدینه به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان عصر پنجشنبه، در گرماگرم کار و روزمرگی و غفلت از ارزش‌هایی مانند فداکاری و ایثار بازهم صدای قدم‌های باران در گوش شهرمان پیچید؛ دوباره ستارگانی درخشان به دیارمان آمدند تا یادآور مهر و صفا و خوبی باشند که با این ستاره‌ها می‌شود راه را پیدا کرد.

آمدند که یادمان باشد زمانی نه‌چندان دور همسری از زن و بچه‌اش دل کند و فرزندی روی گریان مادر خود را بوسید و به راه خدا قدم گذاشت که همان حضرت روح‌الله به حالشان غبطه می‌خورد و آرزو می‌کرد با آن‌ها محشور شود؛ و زنان و فرزندان و مادرانی که در جهاد اکبر ماندند و سوختند تا کشوری ساخته شود.

سلام بر آن‌هایی که نمک‌گیر سفره والفجر و بیت‌المقدس و رمضان شدند و از مجنون، طلائیه وفکه دل بریدند و نزدیک به 38 سال است به شهر و آغوش خانواده خود برنگشته‌اند و چشمان همسر، فرزند و پدر و مادر خود را منتظر به درب خانه گذاشته‌اند که با هر صدای دری دلشان بلرزد و تنها دل‌خوشی‌شان مزار یادبودی باشد در گلستان شهدا که ساعتی را با عزیز سفرکرده خود خلوت کنند و از بی‌مهری روزگار گلایه کنند و خدا نکند از بی‌وفایی ما شکایت کنند.

ولی بازهم به مرام بچه‌های جنگ که هنوز هم پس از 38 سال و این‌همه بی‌مهری بعضی مردم، تنهایمان نمی‌گذارند و هرچند گاهی به دیدارمان می‌آیند.

بچه‌هایی که شاید سنشان کم باشد و در 13 سالگی طعم شهادت را چشیده باشند اما چون عاقلانه راه را انتخاب کردند و عاشقانه پیمودند بزرگ‌مردان تاریخ هستند که امام خمینی (ره) در وصف یکی از این بزرگ‌مردان فرمود «رهبر ما آن طفل 13 ساله‌ای است که نارنجک بر کمر می‌بندد و زیر تانک می‌رود» که مصداقش را از شهر خودمان هم بسیار داریم، زمانی که صحبت‌های بزرگ‌مرد نوجوان مهرداد عزیزی را می‌شنویم و از این‌همه بلوغ فکری و عظمت روحی متعجب می‌شویم و تنها می‌توانیم خطابشان کنیم که، «ما کجاییم در این بحر تفکر تو کجا».

و در این میزبانی شهدا جوانی هستند که در اوج علاقه به زندگی همسرانشان قدم در راه اسلام و انقلاب گذاشته و دیدار عزیزانشان را به قیامت واگذاشته‌اند و بالاخره پیر غلام مکتب آل الله که پس از سال‌ها تحمل رنج جانبازی به جمع دوستان عاشق خود پر کشیدند که دو تن از این یاران عاشق بیش از 37 سال رنج جانبازی را عاشقانه به دوش کشیده بودند.

و اما چه بگوییم از آن سه عزیز که هنوز هم نخواستند شناخته شوند و شاید باور دارند که تمام اجرها در گمنامی است.

نصف جهان در غروب پنجشنبه که متعلق به سالار شهیدان و مصادف با روز عفاف و حجاب است میهمان فرزندان عزیز خود بوده است که پیامشان برای همگان و در همه ابعاد زندگی و همه اعصار این است که پیرو حق باشید خواه حجاب عفاف باشد خواه عدالت و آزادی؛ و حالا که پس از سال‌ها غربت عزم وطن کرده‌اند مردم اصفهان چه زیبا به استقبالشان آمده و در آغوششان کشیدند.

 سید محمد علی مهاجری، عباس محقق طباطبایی، سید رسول حسینی، حیدر غلامی، محمدرضا میرزاامیری، سید منصور معین‌الدین، فرزاد سلطانی، حسین عطایی کچوئی، سیدمهدی مرتضوی و رمضانعلی ضیایی روی دستان شهیدآشنای اصفهانی ها تشییع شدند؛ سه تن از پیکر پاک این شهدا پس از تشییع در گلستان شهدای اصفهان آرمیده  و پیکر دیگر شهدا برای خاک‌سپاری به محل ولادتشان به شهرهایی همچون مبارکه و نجف‌آباد و... منتقل می‌شوند.