جنگ اقتصادی علیه ایران با شکست آمریکا پایان می‌یابد
1397/04/22
امام‌جمعه شاهین‌شهر بیان کردند: جنگ اقتصادی با توجه به مؤلفه‌های متعدد قدرت کشورمان با شکست آمریکا پایان خواهد یافت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سروش آدینه نماز جمعه 22 تیرماه 97 به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان برگزار شد. سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته جناب آقای فاتحی رئیس اداره سازمان تامین اجتماعی شهرستان شاهین شهر به مناسبت 25 تیرماه هفته بهزیستی و تامین اجتماعی بودند.

درضمن به همین مناسبت کارشناسان اداره تامین اجتماعی شهرستان شاهین شهر و میمه از ساعت 12 با حضور در مصلای نماز جمعه شاهین شهر به مشکلات مردم رسیدگی نمودند

 

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان در خطبه‌های نماز جمعه این شاهین‌شهر اظهار کردند: جنگ اقتصادی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران با توجه به مؤلفه‌های متعدد قدرت کشورمان با شکست آمریکا پایان خواهد یافت.

ایشان افزودند: جمهوری اسلامی ایران از مؤلفه‌هایی هم چون بهره‌مندی از جمعیت 80 میلیونی، سرزمین پهناور، قرار گرفتن در همسایگی با کشورهای متعدد، قرار گرفتن در مجاورت با خلیج‌فارس، دریای عمان و دریای خزر، بهره‌مندی از ذخایر غنی نفت و گاز، نیاز جدی اروپا و چین به منابع انرژی ایران  و اقتصادی چندبُعدی برخوردار است و تهدیدهای نفتی ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا با توجه به این مؤلفه‌های متنوع، محکوم‌به شکست خواهد شد.

امام‌جمعه شاهین‌شهر گفتند: ملت ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره با تحریم‌های اقتصادی غرب روبرو بوده است و دراین‌باره با صبر و تدبیری که دارد توانسته است سخت‌ترین شرایط اقتصادی را مدیریت کند و با موفقیت پشت سر بگذارد.

ایشان خاطرنشان کردند: جمهوری اسلامی ایران بارها ثابت کرده است که می‌تواند تحریم‌های اقتصادی آمریکا را بی‌اثر کرده تبدیل به فرصت کند و دردورزدن انواع تحریم‌های آمریکا باتجربه عمل می‌کند.

حاج آقا ملکیان ایجاد گسل اجتماعی بر اثر تحریم‌های اقتصادی را از اهداف آمریکا و هم‌پیمانان این کشور برشمردند که با توجه به مؤلفه‌های دیگر قدرت از قبیل پیشرفت‌های علمی، قدرت دفاعی و عزت ملی و بین‌المللی کشورمان به شکست خواهد رسید.

ایشان، قدرت دفاعی را یکی از مؤلفه‌های قدرت‌مند کشورمان بیان کردند که کشورمان در حال حاضر به 32 کشور صادرات اقلام دفاعی دارد، علاوه بر این در تولید برخی از تجهیزات دفاعی در ردیف 7 کشور و در برخی دیگر در ردیف 12 کشور برتر دنیا قرار گرفته است.

خطیب نماز جمعه شاهین‌شهر در پیش بودن هفته‌های بهزیستی و تأمین اجتماعی را یادآوری کردند و کمک کردن به اقشار آسیب‌پذیر را از اعمال نیکی که پروردگار متعال به نیکوکاران، وعده رستگاری در بهشت داده است، برشمردند، خداوند متعال به کسانی که ایمان به او بیاورند و مؤمنی را شاد کنند وعده داده است که آن‌ها را در قیامت شاد خواهد کرد.

ایشان مردم را به پرداخت به‌موقع مالیات برای تقویت اقتصاد و رفاه اجتماعی کشور توصیه کردند، گسترش فرهنگ مالیات یکی از راه‌های مؤثر بی‌اثر کردن تحریم‌های نفتی آمریکا علیه کشورمان است.

حاج آقا ملکیان وجود شورانی نگهبان قانون اساسی را خاری در چشم دشمنان انقلاب اسلامی ایران ذکر کردند که این نهاد وظایف تفسیر قانون اساسی کشور، مطابقت دادن مصوبات مجلس با شرع مقدس اسلام و نظارت استصوابی بر انتخاب نمایندگان مجلس شورای اسلامی را بر عهده دارد.

ایشان با تبریک سالروز ولادت باسعادت کریمه اهل‌بیت حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دختر، به مادران شاهین‌شهری توصیه کردند که همان‌طور که خود را مقید به رعایت حجاب می‌دانند، دختران خردسال‌شان را از کودکی به رعایت حجاب عادت دهند.

امام‌جمعه شاهین‌شهر، درخشندگی بارگاه ملکوتی این خواهر مکرمه امام هشتم شیعیان(ع) را در مقایسه با سایر امام زادگان در کشور ازاین‌جهت بیان کردند که ایشان مقام رفیعی نزد حضرت ثامن‌الحجج(ع) داشت و از جانب امام هشتم(ع) لقب معصومه و از جانب سایر ائمه اطهار(ع) شهرت کریمه اهل‌بیت(ع) گرفته بود.

ایشان در پایان گفتند: کسانی که در راه خدا صبر پیشه و دیگران را هم به صبر کردن توصیه کنند، با ائمه اطهار(ع) ارتباط  ایمانی و قلبی داشته باشند و تقوا را رعایت کنند، طبق فرمان پروردگار متعال در آخرت رستگار خواهند شد.