اروپایی‌ها به دنبال وقت‌کشی هستند
1397/04/29

امام جمعه شاهین شهر گفت: طرف های اروپایی چهار بعلاوه یک، به دنبال وقت کشی فرصت های مراودات تجاری با ایران پس از خروج آمریکا در برجام هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سروش آدینه نماز جمعه 29 تیرماه 97 به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان برگزار شد. سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته جناب آقای عسکری رئیس اداره بهزیستی شهرستان شاهین شهر و میمه به مناسبت 25 تیرماه هفته بهزیستی و تامین اجتماعی بودند.

درضمن به همین مناسبت کارشناسان اداره بهزیستی شهرستان شاهین شهر و میمه از ساعت 12 با ارائه خدمات مختلف همچون بینایی سنجی توزیع بروشور حوزه سلامت , پاسخگویی به مشکلات مردم , در مصلای نماز جمعه شاهین شهر حضور یافتند.
 

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شاهین‌شهر اظهار کردند: طرف‌های اروپایی چهار بعلاوه یک، به دنبال وقت‌کشی فرصت‌های مراودات تجاری با ایران پس از خروج آمریکا در برجام  هستند.

ایشان افزودند: اروپایی‌ها بدانند که ازنظر جمهوری اسلامی ایران دنیا فقط اروپا و آمریکا نیست و دست کشورمان در گسترش مراودات اقتصادی با کشورهای همسایه و بزرگ اقتصادی باز است.

امام‌جمعه شاهین‌شهر خاطرنشان کردند: سفر نماینده ویژه رهبر معظم انقلاب به روسیه و امکان گسترش تبادلات اقتصادی تا 50 میلیارد دلار با این کشور، همزمان با توسعه تبادل‌های تجاری با کشورهای همسایه، چین و هند، باهدف شکست جنگ تجاری آمریکا علیه کشورمان و کوتاهی کشورهای غربی عضو برجام  صورت گرفته است.

حاج آقا ملکیان اظهار داشتند: جمهوری اسلامی ایران قابلیت‌های بسیاری در تنوع‌بخشی به فعالیت‌های تجاری با کشورهای ترکیه، عراق، پاکستان، افغانستان، ترکمنستان، تاجیکستان، آذربایجان، ارمنستان و جمهوری نخجوان دارد.

ایشان ادامه دادند که به اعتقاد کارشناسان حوزه اقتصادی، کشورمان می‌تواند با کشورهای همسایه و سه غول اقتصادی چین، روسیه و هند تا حداکثر 150 میلیارد دلار مبادلات تجاری داشته باشد.

خطیب نماز جمعه شاهین‌شهر تصریح کردند که ایران دست برتر در جنگ اقتصادی آمریکا علیه کشورمان دارد و در این جنگ پیروز خواهد شد.

ایشان ناامیدی آمریکا را در جنگ نظامی و روی آوردن دولت ترامپ به جنگ اقتصادی با کشورمان را بیان کردند که پس از شکست‌های مستمر در ایجاد توطئه‌ها، قائله‌ها، تجزیه‌طلبی‌ها، حمله به طبس، جنگ هشت‌ساله تحمیلی و فتنه‌های سال‌های اخیر، به این اقدامات پلید روی آورده است.

امام‌جمعه شاهین‌شهر خودباوری، تقویت اقتصاد داخلی، جدی گرفتن اقتصاد مقاومتی، خودباوری، شجاعت و صلابت در مدیران را لازمه موفقیت کشورمان در جنگ اقتصادی با آمریکا برشمردند.

ایشان در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه شاهین‌شهر به سالروز تصویب قانون کاپیتولاسیون در کشورمان اشاره کردند و گفتند: این قانون ننگین با فشار آمریکا به رژیم دست‌نشانده پهلوی برای دادن مصونیت قضایی به مستشاران آمریکایی در ایران تصویب و اجرا شد.

ایشان ادامه دادند: اما با روشنگری‌های حضرت امام خمینی(ره) و همراهی علما و طبقات مردم این قانون به رسوایی بیشتر رژیم پهلوی منجر شد و تنفر ملت ایران را از آمریکا بیشتر کرد.

خطیب نماز جمعه شاهین‌شهر همچنین با تبریک سالروز ولادت حضرت شاه‌چراغ برادر جلیل‌القدر امام رضا(ع) ایمان و اعتقاد به ائمه معصومین(ع) و عمل به سیره زندگانی سلسله امامت را موجب رستگاری مسلمانان  ذکر کردند.

ایشان اضافه کردند که بر اساس روایتی از معصومین، هرمومنی که با خلوص نیت به زیارت امام هشتم برود درحالی‌ک ه به امامت آن حضرت اعتقاد قلبی داشته باشد گویی به زیارت رسول اکرم (ص) رفته است، حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع) در دوره امامت خود محبت اهل‌بیت را در بین ملت ایران گسترش داد و کارهای عمیق فرهنگی و اعتقادی برای مسلمانان کرد.

امام‌جمعه شاهین‌شهر، رضا، رضی، فاضل و عالم آل محمد را از القاب حضرت ثامن‌الحجج(ع) نام بردند که رضا به معنی آن است که هرآن چه در آسمان و زمین هستند از ایشان راضی هستند.