دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با امام جمعه شاهین شهر
1397/05/17

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با امام جمعه شاهین شهر در دفتر امام جمعه دیدار و گفتگو نمودند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سروش آدینه، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری در دیدار با امام جمعه شاهین شهر با اشاره به فعالیت های اداره کل در حوزه فرهنگی، قرآنی، مساجد، هنری و.... گفت: در کشور فعالیت‌های قرآنی متعددی انجام می‌شود اما وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت‌های قرآنی خود را در یک معاونت سازمان دهی شده و با چارچوب قانونی پیگیری می‌کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در ادامه به فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اشاره و یکی از مهم ترین تکالیف و مسئولیت های ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی را توسعه و تجهیز کانون های فرهنگی هنری دانست و افزود: ائمه جمعه به واسطه مسئولیتشان در حوزه فرهنگ و اینکه رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان هستند محور فعالیت های فرهنگی و دینی شهرستان می‌باشند.

وی فعالیت‌های اداره کل را در راستای پیشبرد اهداف اخلاقی و دینی جامعه دانست و خاطرنشان کرد: توجه مضاعف به شهرستان ها از جمله سیاست‎‌های اداره کل بوده و از ابتدا در این راستا تلاش داشتیم.

حجت الاسلام انصاری خاطرنشان کرد: در شهرستان شاهین شهر موسسات و مجموعه‌های فرهنگی هنری بسیاری فعالیت دارند و اگر ائمه جمعه و روحانیت با این مجموعه‌ها همکاری نمایند مقدمه رسیدن به اهداف عالی فرهنگی شهرستان فراهم می‌آید.

حجت‌الاسلام و المسلمین حاج آقا ملکیان نیز در این دیدار با خیر مقدم و با بیان اینکه همدلی و تعامل خوبی بین مسئولان شاهین شهر وجود دارد، اظهار کرد: با توجه به شعار سال، در زیر مجموعه‌های کاری خود استفاده از کالای غیر ایرانی را ممنوع کردیم

امام جمعه شاهین شهر خاطرنشان کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی حلقه وصل بین هنرمندان و نظام بوده و بنابراین مسئولیت سنگینی برعهده دارد.

دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با امام جمعه شاهین شهر ۱۴ مرداد با حضور اصغر مختاری معاون امور فرهنگی و رسانه ای، احسان مشکلانی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع اداره کل، حجت‌الاسلام و المسلمین یعقوبی مدیر دفتر قرآن و عترت استان، حجت‌الاسلام و المسلمین نیستانی مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان و فرامرز رادمنش رئیس اداره فرهنگ و ارشاد  اسلامی شاهین شهر در دفتر امام جمعه انجام شد.