اربعین بی نظیرترین اجتماع تاریخ بشریت است
1397/07/21

امام‌جمعه شاهین‌شهر گفت: پیاده‌روی اربعین بی‌نظیرترین راهپیمایی و اجتماع در طول تاریخ بشریت بوده است که بیش از بیست میلیون جمعیت به‌طرف کعبه آمال خود می‌روند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان در خطبه‌های 20 مهرماه 97 نماز جمعه شاهین شهر گفتند: ماه صفر ماه حزن اهل‌بیت است و شهادت امام حسن مجتبی (ع)  که تربیت‌شده دامان وحی بود نیز در این ماه رخ‌داده است.

ایشان با اشاره به رحلت حضرت رقیه(س) نیز گفتند: رحلت حضرت رقیه (س) که صحنه‌های دل‌خراش واقعه کربلا را که برای هیچ‌کس قابل‌مشاهده نیست را دیدند و اسارت از کربلا تا شام را کشیدند نیز در ماه صفر است.

امام‌جمعه شاهین‌شهر افزودند: این طفل سه‌ساله پیام‌رسان مظلومیت خاندان عصمت و طهارت شد، ولی گذشت زمان با ظالمان چه کرد؟ الان هیچ اثری از معاویه نیست اما مزار این طفل سه‌ساله قبله‌گاه عاشقان خاندان عصمت و طهارت است.

حاج آقا ملکیان تصریح کردند: هفتم صفر مختص به حضرت سلمان فارسی است که وی خدمات بسیاری برای اسلام داشته که  از آن  جمله می‌توان به  پیشنهاد حفر خندق در جنگ احزاب اشاره کرد.

ایشان گفتند: سلمان فارسی از روستای اطراف اصفهان به نام جی در خانواده‌ای زردشتی بود، اما سر در مقابل آتش فرود نیاورد و پیامبر گوهر گران‌بهای وجود او را شناخت ایشان را خرید و آزاد کرد و نامش را سلمان گذاشت.

امام‌جمعه شاهین با اشاره به حدیث پیغمبر درباره سلمان گفتند: سلمان از اهل‌البیت بود زیرا سه ویژگی داشت که یکی خواست امیرالمؤمنین را بر خواست خود ترجیح می‌داد و دوست داشتن فقرا و هم‌نشینی با آنان از دیگر ویژگی‌های او بود و دیگری نیز دوست داشتن علم و علما در وی بود.

حاج آقا ملکیان با اشاره به سالگرد شهادت شهید نورعلی شوشتری که در بسیاری از عملیات دفاع مقدس حضور داشت، گفتند: ایشان مسوؤلیت عملیات مرصاد را بنا بر توصیه مقام معظم رهبری بر عهده گرفت و وقتی خبر فتوحات سردار شوشتری از طریق یادگار امام به ایشان رسید حضرت امام فرمودند: در این دنیا که نمی‌توانم کاری کنم اگر آبرویی داشتم در آن دنیا شفاعت خواهم کرد.

ایشان با اشاره به نزدیکی ایام اربعین حسینی نیز گفتند: اربعین مراسم سیاسی و عبادی است که از اولین روزهای شهادت امام حسین (ع) آغاز و ادامه پیدا کرد و هم‌اکنون هویت شیعه را نشان می‌دهد و درواقع هم عبادی است و هم سیاسی و هم نوید به آینده می‌دهد.

امام‌جمعه شاهین‌شهر خاطرنشان کردند: پیاده‌روی اربعین بی‌نظیرترین راهپیمایی و اجتماع در طول تاریخ بشریت بوده است که بیش از بیست میلیون جمعیت به‌طرف کعبه آمال خود می‌روند.

حاج آقا ملکیان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشتند: رزمایش صدهزارنفری بسیجیان در تهران برای دشمن پیام داشت که بعد از چهل سال از انقلاب قسمت کوچکی از توان این ملت در رزمایش نشان داده شد و همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند ما مشکلات زیاد داریم ولی بن‌بست نداریم.

ایشان در پایان اظهار داشتند: دشمن القا می‌کند که در ایران بن‌بست هست که مقام معظم رهبری فرمودند درست است مشکلات اقتصادی در ایران داریم، ولی فرهنگ صرفه‌جویی نداریم این‌ها عیب است، اما عیب واقعی بن‌بست است./ خبرگزاری فارس شاهین شهر