نماز جمعه 16 آذر 97
1397/09/18

  نماز جمعه 16 آذر 97 به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان امام جمعه شاهین شهر برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر از شاهین شهرحجه الاسلام مرتضی ملکیان در خطبه های نماز جمعه این  هفته شاهین شهر اظهار داشت: نهضت مسجد سازی با حمایت های مداوم مردم و خیران در شاهین شهر ادامه پیدا می کند و تعداد مساجد از۴۰ باب، به ۱۰۰ مسجد خواهد رسید.

وی افزود : پس از پیروزی انقلاب اسلامی و به ویژه در یک دهه اخیر به اقامه نمازهای جماعت در مدارس و اداره های شهرستان شاهین شهر و میمه توجه ویژه ای شده است به طوری که اکنون در ۵۰ اداره، ۶۰ مدرسه و همه مساجد این شهرستان، نمازهای جماعت  اقامه می شود.

امام جمعه شاهین شهر برپایی موفقیت آمیز اجلاس سراسری نماز  در سمنان را یادآوری کرد و ابراز داشت: در  این اجلاس بر برپایی باشکوه نمازهای جماعت به آحاد مردم و مسئولان تاکید کرده است.

افول جایگاه بین المللی  دولت آمریکا در میان دیگر کشورهای جهان

خطیب نمازجمعه شاهین شهر با بیان این که یک بار دیگر دولت آمریکا در مواجهه با جمهوری اسلامی ایران شکست خورده است، بیان داشت: ناکامی آمریکا و سه کشور اروپایی در اجماع اعضای شورای امنیت علیه آزمایش موشکی اخیرکشورمان، نشانه افول جایگاه بین المللی این دولت در میان کشورهای دیگر  است.

ملکیان روز دانشجو را به دانشجویان کشور تبریک گفت و وظایف جنبش دانشجویی را پیگیری گفتمان انقلاب اسلامی، بصیرت افزایی، دورنشدن از آرمان انقلاب اسلامی، پرهیز از سطحی نگری به مسائل کشور، نیفتادن در دام احزاب و گم نکردن اهداف جنبش دانشجویی برشمرد.

جنبش دانشجویی نباید نقش ابزاری برای سیاسیون ایفا کند

وی اضافه کرد: جنبش دانشجویی نباید نقش ابزاری برای سیاسیون ایفا کند و نباید از آرمان های امام راحل (ره)، شهدای انقلاب اسلامی و به ویژه شهدای دانشجو دور شوند.

امام جمعه شاهین شهر تاکیدکرد: راهی که شهدای دانشجو در ۱۶  آذر سال سال ۳۲ پیمودند نفی سلطه آمریکا بر کشورمان، مقابله با اهداف استکباری و استثماری این دولت زورگو و درسایر کشورهای اسلامی و ستمدیده بوده است.

خطیب نماز جمعه شاهین شهر یاد و خاطره و مجاهدت های آیات عظام مرحوم آیت الله عظمی گلپایگانی و شهید محراب آیت الله دستغیب را گرامی داشت و گفت: این دو روحانی جلیل القدر عمر با عزت خود رادر دفاع از دین، تربیت شاگردان مخلص و مبارزو ترویج کارهای خیریه در داخل و خارج از کشور صرف کردند.

حجه الاسلام ملکیان در خطبه اول نماز آثار ویران کننده ظلم کردن در زندگی انسان را بیان کرد و اظهار داشت: پروردگار متعال در ۲۹۰ آیه از  قرآن کریم درباره مصادیق، آثار و نکوهش ظالم و ظلم با بندگان خود سخن گفته است.

وی ادامه داد: خداوند هرگز ظلم انسان به انسانی دیگر را نخواهد بخشید و فرد گناهکار را در قیامت بازخواست و وی  به عذاب الهی دچار می شود.

امام جمعه شاهین شهر گفت: ظالم در قیامت پشیمان خواهد شد، آمرزیده نشده و در این دنیا نیز  از وی نسلی ناباب به وجود خواهد آمد.