حکم ائمه جمعه سطح کشور توسط هفت مجتهد مسلم تایید می شود
1397/10/10

حکم ائمه جمعه سطح کشور توسط هفت مجتهد مسلم تایید می شود/ امام جمعه شاهین شهر در خلق حماسه مردم اصفهان در سال88 کفن پوش هم قدم با مردم حضور داشت.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سروش آدینه , جلسه ستاد برگزاری نماز جمعه شاهین شهر با حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا صالحیان به مناسبت حماسه 9 دی در دفتر امام جمعه شاهین شهر برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا صاحیان مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان اصفهان در جمع اعضای ستاد برگزاری نماز جمعه شاهین شهر با اشاره به اتفاقات سال 88 و ضمن بیان توضیحاتی در خصوص حماسه 9 دی با تقدیر از عملکرد ستاد برگزاری نماز جمعه شاهین شهر در برگزاری مراسم های ویژه گرامیداشت این حماسه عظیم , بیان داشتند: دفتر امام جمعه و ستاد برگزاری نماز جمعه شاهین شهر از اولین سالروز خلق حماسه در 9 دی 88 مراسم هایی ویژه بزرگداشت این روز برگزار نمودند که این عملکرد قابل تقدیر است. ایشان افزودند: موضع امام جمعه شاهین شهر در خصوص فتنه 88 نیز از همان روزهای ابتدایی  مشخص بود و ایشان در خلق حماسه مردمی اصفهان در فتنه 88 هم قدم با مردم ولایتمدار اصفهان , کفن پوش در تظاهرات شرکت کرده بود.

حاج آقا صالحیان در خصوص روند صدور حکم ائمه جمعه توسط شورای سیاستگذاری توضیحاتی ارائه و افزودند: شورای سیاستگذاری ائمه جمعه سطح کشور با بررسی های دقیق پارامتر ها و طی نظرسنجی ها و بازرسی های مختلف عملکرد ائمه جمعه را تحت نظارت دارند که احکام ائمه جمعه توسط هفت مجتهد مسلم با بررسی دقیق اطلاعات تایید یا تمدید می شود. ایشان افزودند: برخی بازرسی ها در سطح شهرها صورت می گیرد که حتی دفاتر نمایندگی شورا در استان ها نیز از آن مطلع نیستند. بازرس ها در شهرها و نماز جمعه ها حضور می یابند , پس از انجام اقدامات لازم , گزارش بازرسی را در اختیار ما قرار می دهد که حاصل این گزارشات و بررسی ها در شاهین شهر , امام جمعه این شهر را جزء برترین ائمه جمعه در سطح استان و حتی در سطح کشور قرار داده است.

مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان اصفهان برخی وظایف  ستاد و اعضای ستاد برگزاری نماز جمعه را خاطرنشان کردند و افزودند: اعضای ستاد برگزاری نماز جمعه در هرشهر سربازان نماز جمعه آن شهر هستند و وظیفه اعضای ستاد پاسداری ازجایگاه نماز جمعه و جایگاه امامت جمعه است. ایشان افزودند: در برخی از مواقع که ابهاماتی در نماز جمعه ایجاد می شود وظیفه شما سربازان است که از این جایگاه پاسداری کنید و در مورد مسائلی که مطلع هستید در جمع مردم روشنگری نمایید.