آمریکا به دنبال تغییر محاسبات فکری ملت ایران است
1397/10/29

امام‌جمعه شاهین‌شهر: آمریکا و رسانه‌های جبهه استکبار درحرکتی هماهنگ، به دنبال تغییر محاسبات فکری ملت ایران هم چون جایگزینی گزینه مقاومت به‌جای سازش با آمریکاست.

به گزارش خبرگزاری فارس از شاهین‌شهر، حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان در خطبه‌های نماز جمعه 28 دی ماه 1397 شاهین‌شهر اظهار کرد: آمریکا و رسانه‌های جبهه استکبار در حرکتی هماهنگ، به دنبال تغییر محاسبات فکری ملت ایران هم چون جایگزینی گزینه مقاومت به‌جای سازش با آمریکاست.

امام جمعه شاهین‌شهر افزود: آمریکایی‌ها همواره در برابر ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی بر اساس محاسبات مادی برنامه‌ریزی می‌کنند و امدادهای غیبی پروردگار و ایمان قوی این ملت را در نظر نمی‌گیرند.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس این شیوه غلط محاسباتی کارشناسان آمریکایی، همواره وعده شکست نظام جمهوری اسلامی را در چندماه آینده داده‌اند، اما هر بار شکست می‌خورند و در مقابل، این ملت ایران است که تا چند روز دیگر چهل‌سالگی انقلاب اسلامی را جشن می‌گیرد.

حاج آقا ملکیان ادامه دادند: بر اساس همین محاسبات مادی ست که جان بولتون وعده جشن کریسمس را به منافقین و ضدانقلاب در کمپینی ضد ایرانی در اروپا در شروع زمستان امسال می‌دهد و رئیس‌جمهور وقت آمریکا نیز در سال 56 در حضور شاه مخلوع، ایران را جزیره امن آمریکا در خاورمیانه اعلام کرده بود، درحالی‌که یک سال بعد انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی(ره) به پیروزی رسید و قبل از آن‌هم محمدرضا شاه فرار کرده بود.

امام جمعه شاهین‌شهر شبیخون فرهنگی را از حربه‌های دیگر نظام سلطه در مواجهه با جمهوری اسلامی ایران بیان کرد و گفت: خوشبختانه با وجود این شبیخون فرهنگی، اردوهای فرهنگی و راهیان نور و جهادی جوانان شکل‌گرفته و حضور میلیونی جوانان در مراسم اربعین شهادت حضرت سیدالشهدا(ع) و اعتکاف مردم به‌ویژه در 8 مسجد شاهین‌شهر دنیا حیرت‌زده کرده است.

وی تجربه مذاکرات برجام و بدعهدی‌های آمریکا و غرب را یادآور شد و بیان کرد: با تصمیم هوشمندانه رهبری معظم انقلاب اسلامی، دیگر هیچ‌گونه مذاکره با دولت پیمان‌شکن آمریکا و طرف‌های غربی درباره برجام صورت نخواهد گرفت.

حاج آقا ملکیان اظهار داشت: به لطف توجه ویژه پروردگار متعال هر بار که آمریکایی‌ها در برابر ملت ایران توطئه می‌کنند، هم چون فتنه‌های سال‌های 78 و 88 و شکست سنگین منافقین در عملیات مرصاد، شکست سنگینی می‌خورند.

امام‌جمعه شاهین‌شهر تصریح کرد: نتیجه تحریم‌های اقتصادی به قدرتمند شدن اقتصاد داخلی کشورمان، افزایش صادرات محصولات ایرانی و کاهش وابستگی به کشورهای دیگر منجر خواهد شد.

وی زوال و درماندگی رژیم کودک‌کش صهیونیستی را این‌چنین تحلیل کرد: ارتش این کشور هر بار که با جبهه مقاومت وارد جنگ می‌شود در زمان کوتاه‌تری مجبور به تسلیم و آتش‌بس می‌شود، سران این رژیم جعلی باوجود هزینه‌های میلیاردی برای ایجاد سپر موشکی، به ناتوانی خود در برابر موشک‌های حماس و حزب‌الله لبنان اذعان کردند.

حاج آقا ملکیان با مرور تاریخ انقلاب اسلامی، پرونده آمریکایی‌ها را پر از شکست‌های پی‌ در پی از ملت ایران یادآوری کرد و گفت: شکست‌هایی هم چون حمله به طبس، کودتای نوژه و کودتای 21 بهمن 1357 از جمله افتضاحات محاسباتی سران آمریکایی بوده است.

امام جمعه شاهین‌شهر نتیجه مقاومت ملت ایران در دوران دفاع مقدس و شکست توطئه آمریکایی صهیونیستی داعش را برای ایران، افزایش توان دفاعی و نفوذ استراتژیک جمهوری اسلامی ایران تا دریای مدیترانه ذکر کرد.

وی هم‌چنین سالروز رحلت عالم مجاهد حاج شیخ عباس قمی، از استادان حضرت امام خمینی(ره) و آیت‌الله عظما گلپایگانی و خالق آثار ارزشمند کتب شیعی را تسلیت گفت.

حاج آقا ملکیان در خطبه نخست نماز با تسلیت سالروز شهادت حضرت زهرای مرضیه(س) به مؤمنان توصیه کرد: بامطالعه عمیق و تحقیق در روایات و احادیث درباره دختر مکرم نبی اسلام(ص) بر بصیرت و آگاهی خود بی‌افزایند.