ایران دوران پهلوی یکی از ایالت‌های ایالات متحده بود
1397/11/06
امام‌جمعه شاهین‌شهر گفت: به قول سیاست‌مداران آمریکایی، ایران در دوران پهلوی یکی از ایالت‌های آمریکا شده بود و شاه پهلوی هر آن چه که آمریکائی‌ها دستور می‌دادند عمل می‌کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان در خطبه‌های نماز جمعه 5 بهمن 1397 شاهین شهر اظهار کردند: ایران، امروز به برکت تداوم انقلاب اسلامی، رهبری مرجعیت دینی و حضور مردم در همه عرصه‌ها، در اوج قدرت و عظمت در دوران تاریخ معاصر خود قرار دارد.

امام‌جمعه شاهین‌شهر افزود: این موفقیت روزافزون در حالی بوده است که کشورمان تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، در 25 جنگی که در400 سال گذشته به ملت ایران تحمیل شد هر بار گوشه‌ای از خاک کشور توسط دولت‌های متجاوز استعمارگر ازدست‌داده بود.

وی خاطرنشان کرد: اما به برکت پیروزی انقلاب اسلامی و رهبری حضرت امام خمینی(ره)، برای نخستین بار دوران دفاع مقدس حتی یک وجب از خاک میهن اسلامی به دست متجاوزان بعثی نیفتاد.

حاج آقا ملکیان ادامه داد: با تقویت پایه‌های انقلاب اسلامی و باوجود فشارهای آمریکا و هم‌پیمانان غربی، عربی و عبری‌اش ، جمهوری اسلامی ایران توانست، تهاجم گروه تکفیری تروریستی داعش را با کمک جبهه مقاومت در عراق و سوریه شکست دهد و توطئه‌های آمریکایی صهیونیستی را نقش بر آب کند.

خطیب نماز جمعه شاهین‌شهر پیشرفت‌های کشور را فقط در حوزه‌های دفاعی و برقراری امنیت پایدار برای کشور نداست و اظهار داشت:  57 برابر شدن صادرات غیرنفتی،  5/ 6 برابر شدن تولید و مونتاژ خودرو،  30برابر شدن تولید محصولات پتروشیمی،  24 برابر شدن تولید فولاد خام،  15 برابر شدن تولید محصولات فولادی و افزایش تولید ناخالص داخلی به 203 هزار میلیارد تومان، گوشه‌ای از پیشرفت‌های کشور در حوزه اقتصادی است.

وی اضافه کرد: 24 برابر شدن تعداد دانشجویان، 13 برابر شدن تعداد دانشجویان به ازای هر 100 هزار نفر، 5 /16برابر شدن سهم ایران از تولید مقالات ISI، ساخت هواپیما و بالگرد سبک و نیمه سنگین و پرتاب ماهواره، ساخت کشتی و تولید انواع قایق که برای اولین بار در تاریخ کشور رخ‌داده هم از جمله پیشرفت‌های کشور در بخش علمی بوده است.

حاج آقا ملیکان ایران دوران پهلوی را کشوری کاملاً گوش‌به‌فرمان مستشاران آمریکایی توصیف کرد و ادامه داد: به قول سیاست‌مداران آمریکایی، ایران یکی از ایالت‌های آمریکا شده بود؛ شاه پهلوی هر آن چه که آمریکائی‌ها دستور می‌دادند بی‌چون‌وچرا عمل می‌کرد.

خطیب نماز جمعه شاهین‌شهر سالگرد حماسه مردم آمل در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی، در دفع توطئه ضدانقلاب را یادآور شد و لقب شهر هزار سنگر را برای مردم این شهر قهرمان به‌فرمان حضرت امام خمینی (ره) بازگو کرد./ خبرنگار: پیمان محمدی خبرگزاری فارس