امام خميني(ره)، نفس مطمئنه عصر حاضر بود
1397/11/13

حضرت آیت الله مهدوی با حضور در گردهمایی روحانیون شهرستان شاهین شهر و میمه اظهار کردند:امام خميني(ره)، نفس مطمئنه عصر حاضر بود

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سروش آدینه مراسم گردهمایی اعزه روحانی و ائمه جماعات شهرستان شاهین شهر و میمه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با حضور حضرت آیت الله مهدوی نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری , حجت الاسلام والمسلمین مهدوی ارفع مؤسس نهضت جهانی نهج‌البلاغه و استاد حوزه و دانشگاه و با حضور امام جمعه شاهین شهر , ائمه جمعه شهرستان و مسئولان شهرستان شامگاه 12 بهمن 97 در سالن مطالعه و کتابخانه ولایت مصلای نماز جمعه شاهین شهر برگزار گردید.

 

پیروزی انقلاب اسلامی در ایران مصداق بارز ایام‌الله ست
حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان امام‌جمعه شاهین‌شهر ضمن خیر مقدم به حضار و تبریک فرارسیدن ایام الله دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در ادامه بیان داشتند: پیروزی انقلاب اسلامی ملت ایران در بهمن سال 1357 به رهبری حضرت امام خمینی (ره) که با همیاری علمای دینی، روحانیت و ملت ‌ایران همراه بود حقیقتاً از مصادیق بارز ایام‌الله است.

ایشان افزودند:  نظام جمهوری اسلامی نخستین بار در جبین کشورهای دیگر بارقه‌ای از امید را در دل‌های مظلومان و مستضعفان جهان ایجاد کرده است ؛ مردم ایران  در این شرایط که فضای مجازی پرغوغا شده است مبادا از ارزش کار خود غافل شوند و نعمت بسیار بزرگ جمهوری اسلامی که پروردگار به آنان عطا کرده است را خفیف بشمارند.


امام‌جمعه شاهین‌شهر خاطرنشان کردند: روزبه‌روز هجمه‌های دشمنان ملت ایران مخصوصاً آمریکا و اسرائیل بیشتر می‌شود و پیوسته در فکر سرنگونی نظام جمهوری اسلامی هستند، درحالی‌که اگر این نظام راه خطا رفته بود و برای منافع آنان ضرری نداشت، لزومی نداشت دشمنان آن‌قدر دشمنی‌های پی‌درپی بکنند.
حجه الاسلام ملکیان تصریح کرد: کلیت نظام جمهوری اسلامی به ضرر آمریکاست، لذا نقشه می‌کشند تا مردم را نسبت به گوهری که خدا به آنان عطا کرده فریب دهند و بی‌معرفت و بدگمان شوند.


ایشان ادامه دادند: ما باید شکرگزار این نعمت‌ها باشیم، نه این‌که اشکالات را نبینیم، بلکه اشکالات را در حد خودشان ببینیم و منافع کثیری که این نظام برای ما داشته است را هم ببینیم.


امام‌جمعه شاهین‌شهر این نوید رادادکه ملت ایران پاسخ دشمنی‌ها و تحریم‌های اقتصادی آمریکا را درراهپیمایی 22بهمن و در چهلمین بهار پیروزی انقلاب اسلامی با حضور گسترده خود خواهد داد.

 

گفتمان مبتنی برنهج البلاغه عامل وحدت بین نسل‌ها و افکاردرجامعه است
حجه الاسلام و المسلمین حمیدرضا مهدوی ارفع در جمع روحانیون شهرستان شاهین شهر و میمه اظهار کردند: گفتمان مبتنی برنهج البلاغه عامل وحدت بین نسل‌ها و افکاردرجامعه است، چون هرکسی با هر فکر و اندیشه‌ای که دارد شخصیت امیرالمؤمنین علی (ع) و نهج‌البلاغه که بخش کوچکی از گفتار آن حضرت است را قبول دارد.


ایشان افزودند: در جامعه ما این‌گونه است که اگرچه زبان ظاهر مایکی است، اما زبان باطن ما باهم یکی نیست و همدیگر را نمی‌فهمیم و این موجب ایجاد شکاف در جامعه شده است .


استاد حوزه و دانشگاه «گفتمان» را درمان حل این شکاف و فاصله بین گروه‌هایی از اقشار جامعه بیان و خاطرنشان کردند: نهضت نهج‌البلاغه خوانی به‌عنوان بزرگ‌ترین حرکت مردمی کشور چهار سال اخیر به‌صورت جمعی در کشور و خارج از کشور شروع‌شده است و هم‌اکنون در ۳۳ کشور جهان اجرا می‌شود ؛ هدف نهضت نهج‌البلاغه خوانی این است که اکثریت مردم در داخل یا خارج کشور، مسلمان یا غیرمسلمان نهج‌البلاغه بخوانند.


حجت الاسلام والمسلمین مهدوی ارفع تصریح کردند: آسان‌سازی و دیگری ارزان‌سازی موجب می‌شود تا این نهضت به‌سرعت گسترش یابد ؛ بر این اساس با روش ساده‌ای که در این نهضت کار می‌شود هر فردی از بچه ابتدایی تا زن خانه‌دار و کاسب و راننده تا استاد حوزه و دانشگاه می‌تواند ازنهج البلاغه استفاده کند.


مؤسس نهضت جهانی نهج‌البلاغه خوانی ادامه دادند: برای ارزان‌سازی دو کار انجام داده‌ایم یکی اینکه با این روش استاد نمی‌خواهد و همه می‌توانند نهج‌البلاغه بخوانند.


ایشان اظهار داشتند: هرکس در جای کشور، باهربهانه ای، هر سلیقه و سنی بتواند ده نفر را دورهم جمع کنند، بدون هیچ هزینه و توقعی برای راه‌اندازی جلسات به آنجا می‌رویم.


ایشان گفتند: این روش از طریق سفر‌های تبلیغی، ارتباط فردی علاقه‌مندان و یا از طریق فضای مجازی و رسانه‌ها در داخل و خارج کشور تبلیغ می‌شود.
استاد حوزه و دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود گفتمان نهج‌البلاغه را در بصیرت افزایی در جامعه یادآوری کرد که  دشمن بانفوذ و القاء توسط ایادی خود و رسانه‌ها و رادیوهایی که دایر کرده است، در حال سربازگیری از جبهه خودی است.


ایشان افزودند: دشمن به‌گونه‌ای دارد عمل می‌کند که آنچه می‌خواهد بگوید از زبان موجهین گفته شود و در این راه به القاء متوسل می‌شود و گاهی هم مطلب موردنظر را با چندین واسطه، به زبان فرد موردنظر جاری می‌کند.


حاج آقای مهدوی ارفع اضافه کردند که دشمنان نظام جمهوری اسلامی با ایجاد اختلاف بین خودی‌ها آنان را به‌صف آرایی، مناقشه، اختلاف و بدبینی نسبت به یکدیگر می‌کشاند و به این صورت بین خودی‌ها شکاف ایجاد می‌کند.


ایشان گسترش نهج‌البلاغه خوانی را عامل کاهش شکاف و اختلاف بین گروه‌ها، جناح‌ها و برخی شخصیت‌های سیاسی ذکر کرد که توجه همگان را از دشمن اصلی، نفوذی‌ها و غریبه‌ها به خودی‌ها معطوف می‌کند.

 

امام خميني(ره)، نفس مطمئنه عصر حاضر بود
حضرت آیت‌الله سید ابوالحسن مهدوی مهمان و سخنران ویژه مراسم گردهمایی روحانیون شهرستان شاهین‌شهر و میمه اظهار کردند: امام خميني(ره)، نفس مطمئنه عصر حاضر است، کسی که درعصرحاضر که باورهاي مادی همه جهان را فراگرفته بود موجي از باورهاي دينی و ارزش‌های معنوی و اخلاقی را در مقابل هجمه فراگير اعتقادات مادي و منفعت طلبانه ايجاد کرد.


ایشان افزودند: بنیان‌گذار فقید انقلاب اسلامی، نوری معنوی بر دل تاریکی‌های مادی انداخت که عالم‌گیر شد و آن نور اسلام ناب محمدی بود.
عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کردند: ساليان سال سرمایه‌داران و اشراف ستمگر و مستکبر عالم براي محو اسلام نای محمدی تقلا می‌کردند و می‌خواستند نور خدا را با دهان‌های خود خاموش کنند ولي اراده خدا جز اين نبود که نورش را کامل کند


حضرت آیت‌الله مهدوی ادامه دادند:  فقط آرامش معنوی و الهی امام(ره) می‌توانست به ابرقدرت زور گوی جهان يعني امريکا بگويد هيچ غلطی نمی‌تواند بکند ؛ او کسي بود که یک‌لحظه از به خطر افتادن جان خود نترسيد و حتي یک‌قدم کوتاه از آرمان‌های الهی خود عقب ننشست.


ایشان نفس مطمئنه را این‌گونه بیان کردند که «نفس مطمئنه» نفسی است که صاحب آن به عقاید حقّه و ثواب و عقاب اطمینان یافته و آرامش دارد، چنان‌که امیرالمؤمنین (ع) در وصف اهل‌تقوا می‌فرماید «پرهیزکاران نسبت به بهشت مانند کسانی هستند که آن را دیده و به نعمت آن نائل شده باشند و نسبت به آتش، مانند کسانی هستند که آن را دیده و در آن معذب شده باشند» .


عضو مجلس خبرگان رهبری به‌مراتب بلند نفس مطمئنه در امام حسین (ع) اشاره کردند که حضرت سیدالشهدا امام حسین (علیه‌السلام) بالاترین مراتب اطمینان نفس را دارا بود و درحرکت تاریخی کربلا، از آغاز تا پایان، بر سر موضع الهی خود ایستاد و مصائب جانکاه، که شجاع‌ترین و دلاورترین افراد را سست می‌کرد و از انجام تصمیم و تعقیب هدف بازمی‌داشت، اما او را از انجام تصمیم و تعقیب هدف مقدسش بازنداشت.