نماز جمعه 19 بهمن 97
1397/11/19

نماز جمعه 19 بهمن 97 به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان امام جمعه شاهین شهر برگزار شد.

حجه الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان در خطبه‌های نماز جمعه 19 بهمن 97 شاهین‌شهر اظهار کرد: ناراحتی آمریکا و غرب از بالندگی ، پیشرفت، موفقیت و قدرت منطقه‌ای و بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران است.

ایشان افزود: اروپا به دنبال آن است پس از وادار کردن ایران به تصویب FATF، توان موشکی کشورمان را تضعیف و به‌ تدریج مهار کند.

امام‌جمعه شاهین‌شهر، نیت دیگر سه کشور اروپایی امضاکننده برجام، اجرای اهداف آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران است که در مراحل بعدی نفوذ منطقه‌ای و بین‌المللی کشورمان را محدود کند.

حجه الاسلام والمسلمین ملکیان خاطرنشان کرد: سه کشور اروپایی پس از 9 ماه معطلی، کانال مالی ناقصی را پیشنهاد کرده و بیانیه گستاخانه‌ای هم در این‌ باره صادر کرده است که جمهوری اسلامی ایران در قبال این کانال مالی ناکافی، مسؤولان ایرانی چنین و چنان کنند.

ایشان به آمریکا، غرب و رژیم صهیونیستی این‌گونه خطاب کرد که ملت ایران به‌ هیچ‌ عنوان اجازه نخواهند داد که توان دفاعی کشور به‌خصوص در زمینهٔ تولید و توسعه موشک‌های نقطه‌زن محدود شود، بلکه از مسؤولان می‌خواهند این توان تا هر جا که امکان دارد توسعه یابد.

خطیب نماز جمعه شاهین شهر اظهار داشت: آمریکا در حالی جمهوری اسلامی ایران را به‌ دروغ به حمایت از تروریسم متهم می‌کند که آل سعود، هم‌پیمان  این کشورها به‌ طور گسترده حقوق بشر را نقض می‌کند و در یمن مظلوم جنایت می‌آفریند.

ایشان حضور باشکوه مردم در راهپیمایی 22بهمن را پیامی به دشمنان ملت ایران اعلام کرد که این ملت به‌ هیچ‌ عنوان حاضر نیست از آرمان‌ها و پیشرفت خود در همه زمینه‌ها دست بردارد و هرگز در این راه خسته و مأیوس نخواهد شد.

امام‌جمعه شاهین‌شهر پیام دیگر حضور ملت ایران در سالگرد جشن چهل‌سالگی نظام جمهوری اسلامی را شکست توطئه‌های اقتصادی آمریکا پس از شکست‌های دیگرش در دوران دفاع مقدس، اغتشاشات سال‌های اخیر و از جبهه مقاومت در سوریه و عراق بیان کرد.

حجه الاسلام ملکیان یادآوری کرد که به برکت پیروزی انقلاب اسلامی، کشورمان در بسیاری از شاخص‌های اقتصادی، علمی و رفاهی پیشرفت‌های محسوسی داشته و ایران در علوم زیستی، فضایی و نانو در ردیف 10 کشور برتر دنیا قرار گرفته است.

ایشان انقلاب اسلامی ایران را در بین انقلاب‌های معاصر، منحصر به‌ فرد دانست و افزود: فقط رهبران و مسؤولان نظام جمهوری اسلامی در بین سران انقلاب‌های دیگر هستند که از آرمان و شعارهای انقلابی خود با وجود تهدیدات و توطئه‌های دشمنان انقلاب اسلامی حاضر نشدند دست‌بردارند و یا عقب‌نشینی کنند.

حاج آقا ملکیان در خطبه نخست نماز سالروز شهادت حضرت زهرای مرضیه(س) را به پیروان سیره آن بانوی گرامی و بزرگ اسلامی تسلیت گفت و به مؤمنان توصیه کرد: حضرت صدیقه طاهره(س) همواره مؤمنان را به پیروی از ولایت حضرت علی (ع) توصیه و تنها را سعادت بشر را حرکت در مسیر سیره علوی بیان کرد.

امام‌جمعه شاهین‌شهر گفت: همواره زندگی مادر گرامی ائمه اطهار(ع) را برای خود الگو قرار دهیم  و او را در این راه شادمان سازیم که شادمانی ایشان یعنی رضایت پیامبر اکرم(ص) و خشنودی پروردگار متعال از مؤمنان است.