اندیشمندان پیام اخیر رهبر انقلاب را برای جوانان تبیین کنند
1397/11/27

امام‌جمعه شاهین‌شهر پیام اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان را حاوی نکات مهم و ابعاد گسترده در بخش‌های مختلف دانست و از اندیشمندان و اهل‌قلم خواست به تبیین این نکات ارزشمند برای جوانان بپردازند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان  در خطبه‌های نماز جمعه 26 بهمن 97 شاهین شهر اظهار کردند: مردم همیشه در صحنه شاهین‌شهر یک‌شنبه آینده استقبال باشکوهی از پیکرهای مطهر شهدای حافظان امنیت حادثه تروریستی اخیر خواهند کرد.

امام جمعه شاهین‌شهر افزودند: پاسداران حافظان امنیت کشور که همگی از استان اصفهان هستند، خون مطهر خود را در راه حراست از امنیت کشور فدا کردند تا این ملت در آرامش زندگی کنند.

ایشان خاطرنشان کرد: دشمن که از حضور میلیونی ملت ایران در جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سراسر کشور عصبانی بود، به ایادی خود موسوم به جیش الظلم دستور داد که از این ملت و به خصوص سپاهیان پاسدار غیور کشور انتقام بگیرد.

حاج آقا ملکیان تأکید کرد: تروریست‌ها و حامیان غربی، عربی و عبری به‌ زودی انتقام نیروهای مسلح کشور را از این جنایتکاران خواهند دید و بیش‌ از پیش از این عمل ذلیلانه خود مأیوس خواهند شد.

امام جمعه شاهین‌شهر ادامه داد: در حادثه تروریستی در محور خاش - زاهدان، 27 نفر از پاسداران این استان به شهادت رسیده و 13 نفر نیز مجروح شدند که دو نفر از این شهدا یک‌شنبه 28 بهمن از روبروی پایگاه بسیج سپاه پاسداران تا سه‌ راهی فردوسی تشییع خواهند شد.

ایشان پیام اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان را حاوی نکات مهم و ابعاد گسترده در بخش‌های مختلف دانست و از اندیشمندان و اهل‌قلم خواست به تبیین این نکات ارزشمند برای جوانان بپردازند.

خطیب نماز جمعه شاهین‌شهر از حضور باشکوه و کم‌نظیر ملت ایران به خصوص مردم با بصیرت شاهین‌شهر در راهپیمایی 22 بهمن امسال قدردانی کرد و اظهار داشت: این راهپیمایی میلیونی پیام‌های بسیاری برای دنیا از جمله نمایش قدرت ملت در برابر توطئه‌های دائمی دشمنان، نمایش خطاهای استراتژیک آمریکا در قبال نظام جمهوری اسلامی ایران، گوشزد کردن وظایف مسؤولان در جنگ اقتصادی آمریکا بر ضد ملت ایران، انتخاب راه ایستادگی و مقاومت ملت ایران به‌ جای سازش در برابر فشارهای بی‌سرانجام آمریکا و تفکیک قائل شدن حمایت از اصل نظام جمهوری اسلامی این ملت به‌ جای عملکرد نامطلوب برخی از مسؤولان کشور در جنگ اقتصادی غرب داشته است.

حاج آقا ملکیان در فراز دیگر سالگرد شهادت شهید محلاتی نماینده حضرت امام خمینی(ره) در سپاه پاسداران را یادآور شد و تصریح کرد: روحانیون یکی از اقشاری هستند که همواره در راه سربلندی اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران بیشترین شهدا را در بین اقشار کشور به ملت ایران تقدیم کردند.

خطیب نماز جمعه شاهین‌شهر سالروز شهادت حضرت ام‌البنین(س) را به شیعیان عالم تسلیت گفت و اضافه کرد: این بانوی مکرمه اسلام همواره برای حضرت زهرای مرضیه(س) احترام فراوانی قائل بود و فرزندان گرامی این بانوی جلیل‌القدر دو عالم را بر فرزندان خود مقدم می‌دانست تا آنجا که 4 فرزند خود را در واقعه عبرت‌آموز کربلا در راه حضرت سیدالشهدا(ع) تقدیم راه سرخ علوی کرد.

ایشان در خطبه اول نماز به ظالمان و کسانی که حقوق مظلومان را چپاول می‌کنند هشدار داد بر اساس آیات قران کریم خداوند متعال از گنهکاران در این خصوص انتقام سختی در قیامت خواهد گرفت.

حاج آقا ملکیان با تشریح علل جنگ‌های صفین و جمل در دوران خلافت امام علی(ع) بیان کرد: دشمنان حضرت علی ابن ابیطالب(ع) از قدرتمندشدن حکومت علوی که خواهان اجرای عدالت در جامعه آن روز بودند وحشت داشتند.