رویکرد دولت در تخصیص اعتبارات استان‌ها عادلانه باشد
1397/12/03

حضرت آیت‌الله سیدابوالحسن مهدوی در خطبه‌های نماز جمعه 3 اسفند 97 اظهار کردند: غرب تلاش می‌کند با دور کردن ملت ایران از سبک درست زندگی اسلامی  و جایگزین کردن آن با سبک منحرف زندگی غربی، نحوه درست زندگی مردم کشورمان را تغییر دهد.

نماز جمعه 3 اسفند 97 به امامت حضرت آیت الله سید ابوالحسن مهدوی نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت شاهین شهر برگزار شد.سخنران پیش ازخطبه های نماز جمعه این هفته حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا دایی مدیر مدرسه علمیه اهل البیت (علیهم السلام) و بیان احکام در بین الصلاتین توسط حجت الاسلام حاج آقا نریمانی مسئول دفتر امام جمعه شاهین شهر بیان شد.

حضرت آیت‌الله سیدابوالحسن مهدوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار کردند: غرب تلاش می‌کند با دور کردن ملت ایران از سبک درست زندگی اسلامی  و جایگزین کردن آن با سبک منحرف زندگی غربی، نحوه درست زندگی مردم کشورمان را تغییر دهد.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: این هجمه‌های فرهنگی در حالی است که ملت ایران قرن‌ها پیش از ظهور اسلام به رعایت پوشش لباس، حیا و عفت توجه ویژه داشتند.

ایشان خاطرنشان کردند: جوانان در رعایت حریم حیا و عفت جامعه و مقابله با تهاجم فرهنگی غرب و انتقال سبک صحیح اسلامی به نسل‌های آینده وظیفه خطیری بر عهده‌ دارند و در این‌ باره عزم دوچندان باید بکنند.

آیت‌الله مهدوی ادامه دادند: رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای مهم به مناسبت چهل‌سالگی انقلاب، خطاب به جوانان و آینده‌سازان ایران مقتدر، الزامات جهاد بزرگ را در 7 سرفصل اساسی بیان کردند.

امام‌جمعه موقت این هفته نماز جمعه شاهین‌شهر اظهار داشتند: مقام معظم رهبری، علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزت ملی و سبک زندگی اسلامی را از رئوس هفت‌گانه بیانیه مهم خود برای جوانان نام بردند.

ایشان حمایت نظام جمهوری اسلامی ایران را از محور مقاومت در منطقه غرب آسیا از موفقیت‌های کشورمان و تقویت عزت ملی نام برد که به تقویت بیش‌ازپیش حزب‌الله لبنان  و شکست‌های مداوم رژیم غاصب صهیونیستی منجر شده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کردند: ملت ایران با هدایت حضرت امام خمینی (ره) و رهبری معظم انقلاب اسلامی راه استقلال و آزادی را به‌گونه‌ای انتخاب کرده است که خودمان سرنوشت کشورمان را به دست بگیریم و تحت تأثیر بیگانگان نباشیم.

ایشان بیان کردند: بهترین الگوی تقویت اقتصاد کشور توجه به اصول اقتصاد مقاومتی و درون‌زا بودن، مولد، برون‌گرا بودن اقتصاد، سپردن امور به جوانان، تصدی اقتصاد به مردم و مبارزه با مفاسد اقتصادی است.

آیت‌الله مهدوی توجه به علم و پژوهش و سرمایه‌گذاری حداکثری در این امور را از تأکیدات ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی به مسؤولان یادآوری کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری از این‌که این استان آمار بیکاری بالایی دارد انتقاد کرد و اظهار داشت: چرا معاون اول رئیس‌جمهور و رئیس‌جمهور به استان‌های محل تولد خودشان بیش از این استان توجه دارند؛ البته از این‌که استان‌های کرمان و سمنان روز به‌ روز پیشرفت می‌کنند و آمار بیکاری پایینی دارند خوشحال هستیم اما رئیس‌جمهور و معاون اول رئیس‌جمهور بدانند که توجه عادلانه در تخصیص اعتبارات به استان‌ها باید داشته باشند.

امام‌جمعه موقت این هفته نماز جمعه شاهین‌شهربا ارائه تحلیلی قدرت آمریکا را روبه افول ارزیابی کرد و از مسؤولان خواست در پیگیری امورمعیشتی مردم دقت  و خدمت بیشتری کنند.

ایشان از حضور باشکوه مردم استان اصفهان و بخصوص مردم شاهین‌شهر در تشییع شهدای حادثه تروریستی جاده خاش – زاهدان قدردانی کرد.

آیت‌الله مهدوی فرارسیدن سالروز میلاد بابرکت حضرت زهرا (س) را به بانوان ایرانی تبریک وزنان و دختران کشورمان را به الگو گرفتن از سیره این بانوی بزرگ و مادر ائمه معصومین(ع) در رعایت حجاب و حمایت و دفاع از ولایت  ائمه اطهار(ع) توصیه کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان آیاتی از قران کریم، تأکید کرد: تعقل و ایمان دو عامل رسیدن به تقوای الهی و فرمان‌برداری از پروردگار متعال است.