مسوؤلان توجه ویژه‌ای به اقشار محروم و مستضعف جامعه داشته باشند
1397/12/11

امام جمعه شاهین شهر:دشمنان نظام جمهوری اسلامی در حال تشدید فشارهای اقتصادی هستند، مسوؤلان توجه ویژه‌ای به اقشار محروم و مستضعف جامعه به‌منظور کاهش آثار جنگ اقتصادی آمریکا علیه ملت مقاوم ایران داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سروش آدینه , نماز جمعه 10 اسفند 1397 شاهین شهر به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا ملیکان برگزار گردید. سخنران پیش ازخطبه های نماز جمعه این هفته حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا عسگری نماینده ولی فقیه در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان بودند و بیان احکام در بین الصلاتین توسط حجت الاسلام حاج آقا نریمانی مسئول دفتر امام جمعه شاهین شهر بیان شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حلج آقا ملکیان ، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شاهین‌شهر اظهار کردند: در شرایط کنونی که دشمنان نظام جمهوری اسلامی در حال تشدید فشارهای اقتصادی هستند، مسوؤلان توجه ویژه‌ای به اقشار محروم و مستضعف جامعه به‌منظور کاهش آثار جنگ اقتصادی آمریکا علیه ملت مقاوم ایران داشته باشند.

امام جمعه شاهین شهر افزود: آنچه دشمن را در شرایط کنونی شاد و ملت ایران را ناراحت می‌کند آن است که برخی از مسوؤلان در رسیدگی به معیشت مردم کم‌توجهی کنند و فرصت میدان‌داری به‌واسطه‌ها برای افزایش‌گرانی کالاهای موردنیاز مردم بدهند.

وی خاطرنشان کرد: دولت با قاطعیت به کنترل قیمت‌های مایحتاج عمومی مردم اقدام کند و نگذارد قیمت اقلام مصرفی هم چون مرغ دائم تغییر کند.

حاج آقا ملکیان بیان کردند: آمریکا با تشدید فشارهای اقتصادی به دنبال افزایش ناآرامی‌های اجتماعی و سقوط نظام مستحکم جمهوری اسلامی است.

امام جمعه شاهین‌شهر ادامه داد: رمز موفقیت در برابر جنگ اقتصادی آمریکا و هم‌پیمانان این کشور وحدت مردم و مسوؤلان، اجرای اقتصاد مقاومتی و بهره‌گیری از تجربیات انقلابی است.

ایشان با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار مداحان اهل‌بیت(ع) و شعرای کشور گفت: مداحان و شعرا با لحن مناسب معارف اسلامی و دینی را به مردم انتقال کنند؛ همچنین خانواده‌ها فرزندان خود را به ازدواج  تشویق بیشتر کنند و مسوؤلان نیز شرایط زندگی مناسبی را برای زوج‌های جوان مهیا کنند.

حاج آقا ملکیان با اشاره به دستاوردهای سفر بشار اسد به ایران عنوان کرد: دولت و ملت سوریه با حمایت جبهه مقاومت به رهبری جمهوری اسلامی ایران توانست جبهه غربی عربی و عبری و تکفیری را پس از 8سال مقاومت شکست دهد و در بین کشورهای عربی به نماد مقاومت تبدیل شود.

خطیب نماز جمعه شاهین‌شهر، نشان دادن تثبیت یافتن حکومت بشار اسد در سوریه، تجلیل از خدمات ایران در قبال این کشور، دعوت از سرمایه‌گذاران کشورمان برای مشارکت در بازسازی سوریه، پاسخ معنادار به اجلاس‌های شکست‌خورده ورشو و شرم‌الشیخ و اعلام پایان یافتن انزوای سوریه را از پیام‌های دیگر سفر رئیس‌جمهور سوریه به کشورمان تحلیل کرد.

وی با اشاره به سالروز تشکیل کمیته امداد امام خمینی(ره) مردم را به انفاق بیشتر و توجه به مستمندان و نیازمندان و یاری‌رساندن به این نهاد خدمت گذار توصیه کرد.

امام‌جمعه شاهین‌شهر همچنین با یادآوری هفته منابع طبیعی، صیانت از منابع طبیعی را وظیفه همگانی برشمرد و تخریب آن را حق‌الناس داست.