حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان ظهر در خطبه‌های نماز جمعه اظهار کردند: کمک‌های مردمی و دولتی به حادثه‌دیدگان سیل در کشور با سرعت و مداوم تا پایان آلام خسارت‌دیدگان باید ادامه باید داشته باشد.

امام جمعه شاهین‌شهر افزود: مردم نوع‌دوست استان اصفهان می‌توانند کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را از طریق جمعیت هلال‌احمر و کمیته امداد امام خمینی(ره) به دست سیل‌زدگان در شمال، غرب و جنوب غرب کشورمان برسانند.

ایشان از تلاش تحسین‌برانگیز نیروهای مسلح که پس از فرمان مقام معظم رهبری به نجات حادثه دیدگان سیل در کشور شتافته‌اند قدردانی و تلاش مضاعف مسؤولان را در کمک به سیل‌زدگان تحسین کردند.

حاج آقا ملکیان به سخنان مهم نوروزی مقام معظم رهبری پس از تحویل سال جدید و در اجتماع پرشکوه ملت ایران در حرم رضوی اشاره و تصریح کردند: امسال، سال دستیابی به فرصت‌ها برای رونق تولید، توجه به اقتصاد مقاومتی، تقویت ارزش پول ملی، تلاش مجاهدانه و عالمانه مسؤولان برای شکوفایی اقتصادی، رهایی از وابستگی به خام فروشی نفت، مبارزه با سودجویان و قاچاق کالای خارجی به داخل کشور، اصلاح نظام بانکی و مشارکت بیشتر جوانان در اداره امور کشور است.

خطیب نماز جمعه شاهین‌شهر به دولت‌مردان توصیه کرد: باید از کمک‌های غرب برای پیشرفت کشور چشم‌پوشی کرده و نباید به زورگویی‌های کشورهای سلطه‌گر اعتنا کرد؛ بخشی از آثار تحریم‌های آمریکا ناشی از سوء مدیریت‌ها در داخل است که با اصلاحات اقتصادی با محوریت تقویت اقتصاد داخلی و رهایی از وابستگی به فروش نفت خام، مشکلات اقتصادی به حداقل ممکن خواهد رسید.

ایشان اعلام رئیس‌جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن جولان اشغالی سوریه به‌ عنوان بخشی از خاک رژیم اشغالگر صهیونیستی را افتضاحی برای دونالد ترامپ تحلیل کردند و گفتند: کشورهای اسلامی و غیر اسلامی هم چون اعضای اتحادیه اروپا، اتحادیه عرب، اعضای دائم و غیر دائم شورای امنیت، این تصمیم خلاف مقررات بین‌المللی را محکوم کرده و جولان اشغالی را بخش جدایی‌ناپذیر از خاک سوریه اعلام کردند.

حاج آقا ملکیان با اشاره به فرارسیدن 12 فروردین ماه اظهار داشتند: ملت ایران با دادن رأی آری به‌ نظام مردم‌سالاری دینی طی سالیان گذشته، در انتخابات شرکت کرده و در سرنوشت کشور حضور مستقیم دارند.

امام‌جمعه شاهین‌شهر با تبریک سالروز بعثت نبی مکرم اسلام(ص)، رسول گرامی اسلام را الگوی کاملی از عبادت به درگاه الهی، شکر گذاری، بخشندگی، راست‌گویی، امانت‌داری، عدالت و دادگری و مهربانی برای همه مسلمانان و انسان‌های آزاده توصیف کرد.