مداحان باید با زبان شعر و هنر خود مبلغ بیانیه گام دوم انقلاب باشند.
1398/02/05

امام جمعه شاهین شهر:مداحی باید با زبان هنر و شعر باشد ، آنچه که نوحه شما را ماندگار می کند , شعر و هنر شما در اجرای این نوحه است / مداحان باید هنر جذب داشته باشند و جوانان را با خود همراه کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سروش آدینه , حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان امام جمعه شاهین شهر در جمع مادحین اهل البیت علیهم السلام شهرستان شاهین شهر ضمن گرامیداشت ایام فرخنده ماه معظم شعبان در خصوص راه های رسیدن به قرب الهی بیان داشتند:انسان اگر نمی تواند فاطمه ، علی و حسین شود ولی میتواند فاطمی علوی و حسینی باشد و همانند سلمان فارسی شود که فقط از طریق انجام دادن دستورات و احکام نورانی قرآن و  اسلام انسان می تواند به درجات بالا برسد.

ایشان با اشاره به اهمیت شعر در روایات بیان داشتند: امام صادق(ع) به یکی از شعرا فرمودند: اى ابوعماره، كسى كه در مصيبت امام حسين (ع) شعرى بخواند، پس پنجاه تن یا کمتر و یا حتی یک نفر  را بگرياند و یا شعر بخواند و خود گریه کند , بهشت برای اوست. ایشان همچنین افزودند: عزاداری و سوگواری در ایام شهادت ائمه اطهار بسیار مهم است ولی شاد بودن در ایام ولادت ائمه نیز بسیار مهم است که متاسفانه برخی از مداحان ضعیف عمل میکنند و مداحان باید تمرکز بیشتری بر روی شادی مردم بگذارند.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان شاهین شهر و میمه با اشاره به توصیه های مقام معظم رهبری به مداحان و همچنین اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب بیان کردند: یکی اصناف تاثیر گذار در اجرا و تحقق بیانیه گام دوم انقلاب که به برکت انقلاب اسلامی، اعتلای والایی را کسب کرده است شما مداحان هستید , مداحان باید با زبان شعر و هنر خود مبلغ بیانیه گام دوم انقلاب باشند.

ایشان با اشاره بازدیدی که از مناطق سیل زده داشتند و  به بزرگی ویرانی ها در مناطق سیل زده کشور اشاره کردند و بیان داشتند :هر زمانی باید به روش خود عمل کرد ، در زمان انقلاب به گونه ای شعر و نوحه خواند , در زمان جنگ به گونه ای دیگر و در این زمان که زمان جهاد کبیر است باید به گونه ای دیگر باشد. در حال حاضر نیز که مردم سیل زده کشور نیازمند کمک مردم هستند باید شما ها به عنوان نخبه های جامعه در یاری رساندن به مردم بشتابید.

شایان ذکر است همایش مداحان شهرستان به همت سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان در سالن اجتماعات بهار ساختمان نگارستان شهرداری برگزار و از مداحان برگزیده شهرستان تجلیل به عمل آمد.