در تصمیم های خود خدا را در نظر بگیرید/ خداوند از حق الناس نمی گذرد.
1398/02/09

امام جمعه شاهین شهر در همایش روز ملی شوراها: هیچ خدمتی والاتر از خدمت به خلق خدا نیست / ما در انجام کل امور باید خدا را نظر بگیربم.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سروش آدینه همایش روز ملی شوراها با حضور امام جمعه شاهین شهر ، ائمه جمعه شهر گز و گرگاب ، معاونت فرمانداری ، شهردار شاهین شهر ، بخشداران و دیگر مسئولان و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان در فرمانداری برگزار شد.

حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان  در ابتدای سخنرانی خود در این همایش با اشاره به فضیلت ماه شعبان و بر شمردن اعمال برای آمادگی معنوی به جهت حضور در ماه مبارک رمضان در ادامه در خصوص روز ملی شوراها بیان کردند: در هیچ دین یا مذهبی مانند دین اسلام اینقدر بر مشورت و شورا توصیه نشده است و در آیات قرآن و روایات گوناگون از پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) بر این امر توصیه فراوان شده است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان با اشاره به مزیت های فراوان مشورت و با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت شوراهای اسلامی در ادامه وظایف شوراها را برشمردند و بیان کردند: اعضای شورا باید بدون در نظر گرفتن منافع شخصی در کارها تصمیم گیری کنند و در تصمیم ها باید خدا و اسلام در نظر گرفته شود. ایشان افزودند: خداوند با توبه همه گناهان را میبخشد ولی حق الناس را نمی بخشد حتی اگر شهید هم حق الناس بر گردنش باشد خداوند نمی بخشد بنابراین اگر دانسته کاری را که به نفع شهرتان و روستایتان باشد و در انجام آن قصور کردید قطعا خداوند از آن نمی گذرد زیرا حق الناس است.