آیین بزرگداشت مقام معلم برگزار شد.
1398/02/11

امام جمعه شاهین شهر:معلمان می توانند تاثیرگذار ترین قشر برای پیشبرد و تحقق  بیانیه گام دوم انقلاب باشند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سروش آدینه حجت‌الاسلام والمسلمین ملکیان عصر امروز در آیین تجلیل از معلمان برگزیده اداره آموزش‌ و پرورش شاهین‌شهر اظهار کردند: ده‌ها اثر شهید مطهری که برخی از این آثار 60 سال پیش نوشته‌ شده است، هم چنان مبنای فکری انقلاب اسلامی است.

امام جمعه شاهین‌شهر با بیان این‌که شهید مطهری با شهادتش آثارش را زنده کرده است، اضافه کرد: این عالم شهید برای همه اقشار جامعه به‌ خصوص دانشجویان و طلاب آثار متعددی در موضوعات مختلف تألیف کرد که امام خمینی(ره) همه آثار شهید مطهری را برای ملت ایران مفید دانست.

حاج آقا ملکیان همچنین مطرح کرد: علامه شهید مطهری وقتی احساس می‌کند برای کودکان و نوجوانان نیز کتاب بنویسد اثر ماندگار داستان راستان را خلق می‌کند که این کتاب همچنان از آثار مورد توجه نوجوانان کشور است.

ایشان با اشاره به آیات قرآن کریم و روایاتی از پیامبر اسلام(ص) و امام علی(ع) خاطرنشان کرد: نبی مکرم اسلام(ص) برای زیاد شدن عمر بابرکت معلمان دعا کردند و امام علی(ع) در نکوداشت مقام عالم و اهمیت علم‌آموزی فرمودند که هر کس که کلمه‌ای به من بیاموزد گویی مرا بنده خود کرده است.

 رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب و نقش جوانان در این بیانیه ، تعلیم و تربیت را از مقدمات و مهمات اصلی این بیانیه قلمداد کردند و افزودند:  بیانیه گام دوم باید مورد توجه همه دستگاه های اجرایی ، دانشگاه ها و آموزش و پرورش قرار بگیرد و قطعا معلمان می توانند تاثیرگذار ترین قشر برای پیشبرد و تحقق این بیانیه مهم باشند.

در آیین نکوداشت مقام معلم از 210 معلم برگزیده منطقه و استانی اداره آموزش‌ و پرورش شاهین‌شهر قدردانی شد.