در آستانه ماه مبارک رمضان همایش مسجد برگزار شد.
1398/02/13

امام جمعه شاهین شهر:از وظایف روحانیون در مساجد ترویج فرهنگ انقلابی و جذب و تربیت نیروهای مؤمن و با بصیرت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سروش آدینه همایش مسجد با حضور روحانیون و ائمه جماعات و کارگزاران مساجد شهرستان شاهین شهر و میمه با حضور امام جمعه شاهین شهر حاج آقا ملکیان , نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی جناب آقای حاجی و دیگر مسئولان در مصلای نماز جمعه شاهین شهر برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان در گردهمایی ائمه جماعات و کارگزاران مساجد شهرستان شاهین‌شهر و میمه اظهار کردند: از وظایف روحانیون در مساجد ترویج فرهنگ انقلابی و جذب و تربیت نیروهای مؤمن و با بصیرت است.

امام جمعه شاهین‌شهر افزود: باوجود افزایش تبلیغات دروغین دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی و فعالیت بیشتر شبکه‌های معاند، شاهد حضور بیشتر جوانان در مساجد و برگزاری باشکوه نمازهای جمعه در این شهرستان و سایر شهرهای کشور هستیم.

ایشان خاطرنشان کرد: امامان جمعه و جماعات در انس یافتن نوجوانان و جوانان با مساجد نقش به سزایی دارند و بهتر است علاوه بر برپایی برنامه‌های اصلی، برنامه‌های جنبی فرهنگی نیز برای آنان برنامه‌ریزی و اجرا کنند.

حاج آقا ملکیان بیان داشت: همان‌طور که مساجد پایگاه‌های پیروزی انقلاب اسلامی و محل اعزام رزمندگان به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل  بوده و هم‌چنان محل جمع‌آوری کمک‌های مردمی هستند، باید پایگاه‌های برنامه‌های فرهنگی متناسب با نیازهای امروز جوانان نیز بشوند.

امام جمعه شاهین‌شهر ادامه داد: هر مسجد برنامه‌های مذهبی را با نظم و مداوم اجرا کند و پایگاه‌های بسیج در هر مسجد تأسیس شود؛ جلسات مشاوره رایگان برای مردم برگزار کنند و با دعوت از پزشکان متخصص هفته‌ای یک روز محل درمان رایگان مردم بشود.

ایشان تاکید کرد: درب مساجد از ظهر تا پس از اقامه نماز مغرب و عشا به روی مردم باز باشد و اقامه اذان صبح نیز همراه با صوت دل‌نشین از مناره‌های مساجد پخش شود.