سقوط پهپاد متجاوز آمریکایی، سایه جنگ را از غرب آسیا دور کرد
1398/04/07

امام‌جمعه شاهین‌شهر گفت: سقوط پهپاد رادار گریز و متجاوز آمریکایی در آسمان کشورمان، به اعتقاد کارشناسان مسائل نظامی و سیاسی، سایه جنگ را از منطقه غرب آسیا دور کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سروش آدینه نماز جمعه 7 تیر 98 به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان امام جمعه شاهین شهر برگزار شد.
به مناسبت بزرگداشت 7 تیر سالگرد شهادت شهید مظلوم بهشتی و 72 تن از یاران امام راحل (ره) و هفته قوه قضائیه جناب آقای بوسعیدی دادستان شهرستان شاهین شهر و میمه در بین الصلاتین به سخنرانی پرداختند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان در خطبه‌های نماز جمعه اظهار کرد: سقوط پهپاد رادار گریز و متجاوز آمریکایی در آسمان کشورمان، به اعتقاد کارشناسان مسائل نظامی و سیاسی، سایه جنگ را از منطقه غرب آسیا دور کرد.

ایشان افزود: ملت ایران راه مقاومت را در برابر زورگویی‌ها و زیاده خواهی های آمریکا برگزیده است ؛ دولت ترامپ بداند اگر بخواهد به کشورمان حمله نظامی کند، جمهوری اسلامی ایران حق خود می‌داند به منافع این کشور در هر جا که باشد ضربه بزند.

امام‌جمعه شاهین‌شهر خاطرنشان کرد: دولت‌های پیشین و فعلی آمریکا در چهل سال گذشته همواره در برابر استقامت قوای مسلح کشورمان و جبهه مقاومت در غرب آسیا شکست‌ خورده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین ملکیان اضافه کرد: ارتش آمریکا از حضورش در افغانستان، عراق، سوریه و حمایت از گروه تروریست وهابی داعش، فقط شکست نصیبش شده است.

ایشان با یادآوری هفته حقوق بشر آمریکایی اظهار داشت: سیاست‌مداران آمریکایی از گروه تروریست منافقین که دستانشان به خون بیش از 17 هزار شهید ایرانی آلوده‌ شده است همواره حمایت‌های پنهان و آشکار کرده‌اند.

خطیب نماز جمعه شاهین‌شهر ادامه داد: دولت وقت آمریکا وقتی فرمانده ناو وینسنت هواپیمای مسافربری ایران را با 290 مسافر سرنگون کرد نه تنها مواخذه نکرده که به این فرمانده آدم کش، مدال شجاعت داد.

ایشان تحریم‌های اخیر دولت آمریکا علیه مقام‌های ایرانی ازجمله مقام معظم رهبری را نشانه ضعف و سرخوردگی سران این دولت ارزیابی کرد که از شکست تحریم‌های اقتصادی آنان علیه ملت ایران خبر می‌دهد.

امام‌جمعه شاهین‌شهر به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در دیدار مسؤولان عالی قوه قضائیه اشاره و تصریح کرد: مهم‌ترین مأموریت قوه قضاییه در دوره جدید، «ایجاد تحول در چارچوب اصول اسلام و قرآن و قانون اساسی» است ؛ تحول به معنای استفاده از شیوه‌های کارآمدتر و مؤثرتر و بهینه شدن شیوه‌های قبلی و همچنین رفع نقص‌ها، خلأها و اشکالات گذشته است.

ایشان از مردم شهیدپرور شاهین‌شهر دعوت کرد در مراسم تشییع شهید گمنام که ساعت 18 و 30 دقیقه روز شنبه هشتم تیر، از سه‌راهی فردوسی این شهر شروع می‌شود شرکت کنند.

حجت‌الاسلام ملکیان در خطبه اول نماز با تسلیت سالروز شهادت رئیس فقه جعفری بیان کرد که امام جعفر صادق(ع) در مدت حیات با برکت خود حرکت فرهنگی بزرگی را از دوره پدر بزرگوار خود حضرت امام باقر(ع) شروع‌شده بود ادامه داد و بیش از 4 هزار شاگرد در حوزه‌های مختلف علمی تربیت کرد.

دادستان شاهین‌شهر نیز در بین دو نماز مختومه شدن 48 هزار پرونده قضایی دریک سال اخیر، راه‌اندازی دو شعبه تحقیق با هدف سرعت بخشیدن به رسیدگی پرونده‌ها و ایجاد بسیج حقوق‌دانان به‌منظور ارائه مشاوره رایگان حقوق‌دانان بسیجی به مردم را ازجمله خدمات دادگستری شهرستان شاهین‌شهر و میمه در یک سال اخیر بیان کرد.

آقای محسن بوسعیدی جایگزینی مدیریت جهادی به‌ جای مدیریت لیبرالی و منفعت‌طلب  و عمل به فریضه امر به‌ معروف و نهی از منکر را چاره رها شدن از مشکلات متعدد در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی اظهار کرد.

ایشان با یادآوری این‌که امسال برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی خواهد بود به مردم توصیه کرد که افراد با صلاحیت را به‌جای افراد طرف دار جریان لیبرالی انتخاب کنند.