صبر، مقاومت و اتحاد عامل پیروزی در برابر آمریکا
1398/04/29

امام جمعه شاهین شهر: ملت ایران با صبر، مقاومت و اتحاد در برابر تروریسم اقتصادی آمریکا پیروز خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سروش آدینه نماز جمعه 28 تیرماه 98 به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان امام جمعه شاهین شهر برگزار شد.

به مناسبت روز بهزیستی و تامین اجتماعی جناب آقای عسگری ریاست اداره بهزیستی شهرستان شاهین شهر پیش از خطبه های نماز جمعه به سخنرانی پرداختند. همچنین کارشناسان این اداره با حضور در مصلای نماز جمعه به مشکلات نماز گزاران رسیدگی و طرح پیشگیری از تنبلی چشم در آدینه مهد مصلی برگزار شد.

با عنایت به ماه گرفتگی جزئی روز چهارشنبه 26 تیرماه 98 جناب حجت الاسلام حاج آقا نریمانی در بین الصلاتین احکام اقامه نماز آیات را بیان نمودند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان در خطبه‌های نماز جمعه شاهین‌شهر اظهار کردند: ملت ایران با صبر، مقاومت و اتحاد در برابر تروریسم اقتصادی آمریکا پیروز خواهد شد.

امام‌ جمعه شاهین‌شهر خاطرنشان کرد: آثار شکست تحریم‌های آمریکا به‌ تدریج دارد پیدا می‌شود و یک نمونه آن خودباوری قطعه‌سازان صنعت خودروسازی است که در حال خودکفایی در تولید انواع خودروهای اروپایی با استفاده از قطعات داخلی هستند.

ایشان با انتقاد از رفتار متکبرانه 3 کشور اروپایی طرف برجام ابراز کرد: کشورهای آلمان، انگلیس و فرانسه بدون عمل کردن به 11 تعهد برجامی خود و در ادامه دنباله‌روی از آمریکا، فقط از جمهوری اسلامی ایران می‌خواهند که به تعهدات خود ذیل برجام عمل کند.

حاج آقا ملکیان راهزنی دریایی نیروی دریایی انگلیس را محکوم کرد و هشدار داد که این راهزنی با پاسخ متناسب نیروی دریایی کشورمان روبرو خواهد شد.

امام جمعه شاهین‌شهر به اهمیت امیدآفرینی در بین آحاد جامعه اشاره کرد که امیدآفرینی به افزایش تعلق‌خاطر مردم به‌ نظام، رشد ظرفیت‌های گوناگون جامعه، ناامیدی دشمنان، خنثی‌سازی جنگ روانی دشمنان، همبستگی بیش‌تر مردم، جلب حمایت‌های مردمی و پشتیبانی از اقدامات دولت در توسعه کشور منجر خواهد شد.

ایشان گسترش تقوا را زمینه‌ساز رشد جامعه دانست و با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در بین امامان جمعه سراسر کشور تأکید کرد: در بیان تقوا در خطبه‌های نماز جمعه، به مصادیق آن از جمله تبیین راه‌های مقابله با ناامیدی جوانان به آینده کشور، دروغ‌پراکنی و تهمت زدن در فضای مجازی باید بپردازیم.

حاج آقا ملکیان ادامه داد: رسانه‌های دشمنان و دنباله‌روهای داخلی این رسانه‌ها در جنگ نرم رسانه‌ای، تصویر سیاهی برای جوانان از آینده کشور ترسیم می‌کنند تا این قشر آینده‌ساز را مأیوس کنند.

امام‌ جمعه شاهین‌شهر شورای نگهبان را ضامن بقای نظام جمهوری اسلامی معرفی کرد که در تطبیق قوانین مصوب مجلس با شرع و قانون اساسی، نظارت استصوابی بر انتخابات و تأیید یا رد انتخابات وظایف مهمی بر عهده دارد.

ایشان یادآور شد: اقدام مهم شورای نگهبان در رد صلاحیت برخی از نمایندگان متخلف مجلس ششم برای نامزدی دوباره در انتخابات مجلس هفتم شورای اسلامی قابل‌ تقدیر است.

حاج آقا ملکیان در ادامه بیان کرد: سخنان اخیر سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان، درباره رژیم کودک‌کش صهیونیستی بار دیگر قدرت جبهه مقاومت و ضعف‌های بسیار این رژیم اشغالگر را به ملت‌های منطقه غرب آسیا نشان داد.

امام‌ جمعه شاهین‌شهر در خطبه نخست نماز از جمله حقوق مؤمنان بر یکدیگر را یاری‌رسانی به هم، پذیرفتن قسم طرف مقابل، گرامی داشتن انعام و بخشش مؤمن و سخن نیکو گفتن درباره برادر دینی ذکر کرد.