باید برویم در میان مردم و میزها را رها کنیم / میزها در میان مردم و حاکمیت فاصله می اندازد.
1398/09/12

امام جمعه شاهین شهر در آیین تودیع و معارفه شهردار: باید برویم در میان مردم و میزها را رها کنیم و از مشکلات مردم از نزدیک آشنا شویم , میزها در میان مردم و حاکمیت فاصله می اندازد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شاهین شهر آیین تودیع و معارفه شهردار شاهین شهر با حضور مردم فرهیخته شهرستان و پرسنل شهرداری و با حضور امام جمعه شاهین شهر , معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری , مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری , فرماندار شهرستان , نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی , رئیس و اعضای شورای شهر و دیگر مسئولان روز دوشنبه 11 آبان ماه در تالار شیخ بهایی برگزار شد.


حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا هاشمی درآیین تودیع و معارفه شهردار شاهین شهر نفاق را یکی از عوامل بروز مشکلات  بیان کردند و افزودند: امروز ویروس دوچهره ای و نفاق در فضاهای اداری گاهی پراکنده می شود که باعث میشود راندمان ها پایین بیاید و امید مردم کم شود.

امام جمعه شاهین شهر بزرگترین معروف را حفظ و تقویت نظام جمهورری اسلامی برشمردند و گفتند: هر مدیر در هر جایگاهای وظیفه دارد به اقتدار و محبوبیت نظام جمهوری اسلامی کمک کند.

ایشان ضمن توصیه به شهردار جدید شاهین شهر به تشکیل کمیته آسیب شناسی جهت تقویت روند کاری شهرداری , گفتند: افرادی که در دستگاهها مشغول فعالیت هستند دارای شخصیت خوب و انقلابی هستند ولی در نتیجه کار تشکیلاتی مجموعه های شهرستان ضعف وجود دارد که باید کمیته آسیب شناسی تشکیل و این مشکل رفع شود. ایشان افزودند: قوانین دست و پا گیر را از مجموعه ها حذف کنیم . شهر در امن و امان نیست , مردم از مجموعه های ما رضایت ندارند , باید برویم در میان مردم و میزها را رها کنیم و از مشکلات مردم از نزدیک آشنا شویم , میزها در میان مردم و حاکمیت فاصله می اندازد.

امام جمعه شاهین شهر حق الناس را جبران ناپذیر بیان کردند و افزودند: مردم از ما شفافیت می خواهند , شهرداری باید با سوداگری ها برخورد نماید , نگاه تجارت مآبانه به شهر و شهرداری و مسئولیت ها یک حق الناسی است که ما نمی توانیم در آینده رضایت مردم را جلب کنیم. ایشان افزودند: مردم از مسئولین در حمایت از نظام پیش قدم هستند , قدر این مردم را بدانیم. هر زمانی که نظام درخواستی از مردم داشت بی منت تقدیم کردند و از جان و مال خود برای حفظ نظام گذشته اند و در صحنه های گوناگون با حضور خودشان این امر را ثابت کرده اند.

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا هاشمی بر عدم حزب گرایی و تعصب گرایی در تصمیم گیری ها تاکید و بیان کردند: گاهی دیده می شود شهرداری ها ضوابط را می فروشند که این اتفاق موجب وهن سیستم می شود , مردم از حزب گرائی ها  و تعصبات بی خاصیت تنفر دارند. مردم از ما خدمت و تلاش می خواهند , مردم از ما می خواهند آرمان های مقدس حضرت امام (ره) را دنبال کنیم , شیعه گری  به رعایت این موارد است.

ایشان ضمن تاکید بر توقف روندهایی که به نفع مردم نیست , گفتند: در این راه باید به چند چیز تقدس ندهید: بخشنامه های دست و پا گیر ,  احزاب و حزب گرایی ها و گرایش های سیاسی , این ها مقدس نیستند در مقابل عمل به دستورات اسلام و  قرآن , حرکت در مسیر ولایت و راه امام (ره) و شهدا مقدس هستند , باید این حریم ها را پاس بداریم و همانند حضرت سید الشهدا (علیه السلام) در این راه جان بدهیم و خودمان را در این مسیر خرج کنیم.

امام جمعه شاهین شهر توجه به حاشیه شهر را از اولویت هایی که باید مورد توجه شهرداری قرار بگیرد عنوان و افزودند: شهر نشینی در شاهین شهر به سرعت در حال افزایش است. باید در سیاست های فرهنگی شهر بازنگری و براساس تعاریف و شاخص های قرآنی برنامه های فرهنگی شهر را تعریف نماییم که قطعا خروجی آن به نفع مردم خواهد بود.

در این آیین جناب آقای حمیدرضا فرهنگ به عنوان شهردار شاهین شهر معرفی و از خدمات سه ماهه محمد علی عزیزی سرپرست شهرداری شاهین شهر  قدردانی شد.

حمیدرضا فرهنگ در 11 آبان با 7 رأی موافق شورای اسلامی شهر به عنوان شهردار شاهین‌شهر انتخاب شده بود.