راضی نبودن مردم باعث نفوذ دشمن در جوامع می‌شود
1398/09/23

نماز جمعه 22 آذرماه 1398 شاهین شهر به امامت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا هاشمی امام جمعه شاهین شهر برگزار گردید.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شاهین شهر نماز جمعه 22 آذرماه 1398 به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا هاشمی امام جمعه شاهین شهر برگزار گردید.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حاج آقا هاشمی، امام‌جمعه شاهین‌شهر در خطبه‌های این هفته نماز جمعه، اظهار کرد: آنان ‌که در آستانه انتخابات به عرصه‌های اجتماعی ورود می‌کنند باید بر معنا و مفهوم و آثار و نتایج سخنان خودآگاه باشند.

ایشان با اشاره به حدیثی درباره غیبت کردن خاطرنشان کرد: غیبت اعتبار مؤمنین و مؤمنات را تحت تأثیر قرار می‌دهد و بر عهده مسلمان است که اگر سخنی را شنید، بنا بر اصل و راه و روش اسلام، آن ‌را در مجالس و محافل نقل نکند زیرا عقوبت نشر گناه کمتر از ارتکاب آن نیست.

امام‌جمعه شاهین‌شهر، بشر را خلیفه الهی دانست و گفت: غیبت و تخریب از رذایل اخلاقی است و آسیب‌های بسیار برجسته و جدی را برای جامعه به دنبال دارد. همچنین با اصل خلیفه الهی بودن انسان نیز در مغایرت است.

حجت‌الاسلام والمسلمین قاسم هاشمی، خطاب به فعالان عرصه‌های مجازی و اجتماعی اظهار کرد: در آستانه انتخابات در صورت مواجهه با تخریب، تهمت، افترا و غیبت، شخصاً به موضوع ورود کرده و با بررسی حضوری و رودررویی برای حل‌وفصل مسئله تلاش می‌کنم.

خطیب نماز جمعه شاهین‌شهر تبدیل تهدید به فرصت  را از ابزار مقابله با دشمنان دانست و تصریح کرد: در تمام طول تاریخ، ایجاد دلهره و ترس ابزار دشمن بوده و بهره‌گیری صحیح و درست از تهدیدها می‌تواند آن‌ها را به فرصت‌های ناب تبدیل کند.

ایشان با بیان اینکه برخی مسئولان استادان فرصت سوزی هستند، ادامه داد: راه و رسم پیامبر اکرم(ص) و اسلام تبدیل تهدید به فرصت است اما برخی مسئولان کنونی ما حتی فرصت‌های مغتنم را نیز از دست می‌دهند.

امام‌جمعه شاهین‌شهر، با اشاره به راه‌های رخنه دشمن در جامعه اظهار کرد: راضی نبودن مردم باعث نفوذ دشمن در جوامع می‌شود و مسئولان باید شرایط ایجاد نارضایتی در جوامع را از بین ببرند. اگر مسئولان اقتصادی توانایی مهار مشکلات را ندارند نیز باید تعویض شوند.

ایشان با بیان اینکه اینستکس و شرطی کردن اقتصاد جمهوری اسلامی، راهبرد دشمن برای منافع سیاسی است، افزود: دشمن در راستای ایجاد تزلزل در کارآفرینان و سرمایه‌گذاران، بهره‌برداری از اینستکس را مشمول زمان‌ کرده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمی، رئیس‌جمهور فرانسه را مخل اصلی در بهره‌برداری از اینستکس معرفی و تصریح کرد: بر طبق آمارهای نظرسنجی دونالد ترامپ از جایگاه و محبوبیت خوبی در انتخابات پیش روی امریکا برخوردار نیست و تمام تلاش مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه در راستای اجبار ایران به مذاکره با امریکا، استفاده ابزاری و راهبردی از آن برای تبلیغات انتخاباتی ترامپ است.