پناه بردن به قرآن کریم می تواند ما را در یک دژ آسیب ناپذیر قرار بدهد.
1398/09/23

امام جمعه شاهین شهر در مراسم اختتامیه یازدهمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه خانواده‌ های کارکنان وزارت دفاع:
پناه بردن به قرآن کریم می تواند ما را در یک حصن و حصار مطمئن و یک دژ آسیب ناپذیر قرار بدهد .

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شاهین شهر یازدهمین دوره مسابقات  قرآن کریم ویژه خانواده‌ های کارکنان وزارت دفاع در منطقه اصفهان با حضور امام جمعه شاهین شهر حاج آقا هاشمی به میزبانی دانشگاه صنعتی مالک اشتر برگزار شد.

حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا هاشمی در سخنان خود در این مراسم ضمن تشکر از مسئولین برگزاری مسابقا ت قرآنی کریم بیان کردند: دراین دنیای وانفسا که مورد تهاجم ناجوانمردانه دشمانان قرار گرفته ایم که دشمنان به همه اعتقادات, باورها و ارزش هایمان هجوم آورده اند, پناه بردن به قرآن کریم می تواند ما را در یک حصن و حصار مطمئن و یک دژ آسیب ناپذیر قرار بدهد .

ایشان خطاب به شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات اظهار کردند: خوشا بر احوال شما والدینی که فرزندانتان با قرآن مانوس هستند , خوش بر احوال شما نوجوانان و جوانانی که دل و جان و روحتان را با قرآن کریم انس داده اید , بدون شک خیر دنیا و آخرت نصیب شما خواهد شد. خانواده ای که آیات نورانی قرآن را درک کند و قرآن کریم محور امورات قرار بگیرد , آن خانواده از انواع و اقسام شر و بدی ها محفوظ است.

امام جمعه شاهین شهر یکی از مصادیق معروف را برگزاری جلسات و محافل قرانی نامبردند و افزودند: از ادب فرزندان قرآنی خود برای دیگران تعریف کنید , بگذارید دیگران هم از تربیت صحیح شما مطلع شوند و در راه خود ثابت قدم باشید , انس فرزندان شما با مبانی قرآنی , با کتاب وحیانی یکی از سرمایه های ارزشمندی است که خداوند نصیبتان کرده است.

حاج آقا هاشمی شهدا و رزمندگان را از تربیت یافتگان مکتب قرآن و اسلام نامیدند و افزودند: داشته ها و اندوخته های خودتان را غنیمت بدانید و به خودتان افتخار کنید و در همه حال شکرگزار خداوند باشید که همه نعمت های خداوند , نیاز به صیانت , مراقبت و شکرگزاری دارد.

لازم بذکر است این مسابقات مخصوص همسران و فرزندان دختر و پسر کارکنان شاغل و بازنشسته وزارت دفاع در رشته‌های ترتیل، تحقیق، اذان، حفظ (سه جزء، پنج جزء، ۱۰ جزء، ۱۵ جزء، ۲۰ جزء و حفظ کل) و مفاهیم (تفسیر جزء ۱۳ قرآن ابوالفضل بهرام‌پور) برگزار شد.

 در این دوره از مسابقات، ۴۳۴ نفر شرکت کردند که ۲۵۱ نفر از همسران، ۸۰ نفر از فرزندان دختر و ۱۰۳ نفر از فرزندان پسر کارکنان را شامل می‌شدند. در پایان مراسم نیز از برگزیدگان این دوره از مسابقات با حضور امام جمعه شاهین شهر , فرماندار شهرستان و دیگر مسئولان تقدیر به عمل آمد.