همایش فلسفه سیاسی انقلاب اسلامی و گام دوم برگزار می شود.
1398/10/04

 جلسه هماهنگی و برنامه ریزی برگزاری همایش فلسفه سیاسی انقلاب اسلامی و گام دوم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شاهین شهر جلسه هماهنگی و برنامه ریزی برگزاری همایش فلسفه سیاسی انقلاب اسلامی و گام دوم در دفتر امام جمعه شاهین شهر با حضور مسئولان ادارات و نهاد های شهرستان و امام جمعه شاهین شهر برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا هاشمی امام جمعه محترم شاهین شهر  در رابطه با فلسفه سیاسی انقلاب اسلامی توضیحاتی ارائه و افزودند: دوران ما با دمیدن خورشیدی چون حضرت امام خمینی(ره) که یگانه‌ی دین و فلسفه و سیاست و یکی از صاحبنظران برجسته در حکمت متعالیه بود بر اساس اندیشه و نگاه حکمی در برابر طواغیت دوران قیام کرد، انقلاب کرد و حکومت اسلامی را بنیان نهادند.

امام جمعه شاهین شهر ضمن تاکید بر لزوم تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در خصوص اهداف برگزاری سمینار بیان کردند: در چهل سالگی انقلاب اسلامی و با صدور بیانیه گام دوم انقلاب توسط رهبر معظم انقلاب ضرورت گفتمان سازی در باب فلسفه سیاسی اجتماعی انقلاب در بین نخبگان علمی  فرهنگی، مسئولان و کارگزاران نظام، تبیین فلسفه متعالیه بعنوان پشتوانه و پشتیبان انقلاب اسلامی و احیای ارزش های انقلاب اسلامی از منظر حکمت متعالیه , نگاه و رویکرد حکمی به ماهیت انقلاب اسلامی و آسیب شناسی وضعیت موجود و ارائه راهکارهای عملیاتی بر اساس حکمت سیاسی متعالیه بمنظور خروج از مشکلات حاضر، بازخوانی کارویژه های انقلاب و نظام اسلامی، بازخوانی مفاهیمی چون عدالت، آزادی و... بر اساس این فلسفه و تجربه 40 ساله گذشته و... در تحقق انتظارات رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب بسیار ضروری می نماید.

ایشان افزودند: برگزاری همایشی تحت عنوان فلسفه سیاسی اجتماعی انقلاب (حکمت سیاسی متعالیه و گام دوم انقلاب اسلامی) با حضور اساتید صاحب نظر در این زمینه از حوزه و دانشگاه برای گروههای هدف بمنظور آموزش، آشنایی گروههای هدف و گفتمان سازی عمومی در این زمینه , ضروری می باشد.

درپایان جلسه مقرر شد همایش فلسفه سیاسی انقلاب اسلامی وگام دوم در روز 12 بهمن 98 سالروز ورود تاریخیحضرت امام خمینی(ره) به میهن اسلامی و آغاز دهه فرخنده فجر در تالار شیخ بهایی برگزار گردد.