نقد سازنده رسالت اصلی خبرنگاران است.
1398/10/11

امام جمعه شاهین شهر: نقد سازنده رسالت اصلی خبرنگاران است. / شاهین شهر همچون زمین خالی و حاصل خیزی است که هر بذری در آن کاشته شود به خوبی پرورش می یابد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شاهین شهر , نشست خبری امام جمعه شاهین شهر حاج آقا هاشمی با اصحاب رسانه شاهین شهر روز سه شنبه 10 دی 98 دردفتر امام جمعه برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا هاشمی امام جمعه شاهین شهر در این  نشست به جایگاه والای قلم و تاثیر آن در جامعه اشاره و افزودند: اصحاب رسانه باید در حفظ حرمتها، اعتبار بخشی به سرمایه های معنوی و صیانت از جایگاه نماز جمعه  تلاش کنند.

ایشان تقوا را لازمه انسانیت بیان و افزودند: پایش خویشتن یا خود ارزیابی که در اسلام به آن تقوا گفته می شود لازمه ی انسانیت است که البته اصحاب رسانه باید به صورت مداوم دغدغه پایش دائمی مسئولان و فضای اجتماعی را داشته باشند. گاهی سمت و سو و جهت‌گیری‌های خوبی در سطح جامعه دیده نمی شود  و بر خبرنگار بصیر و آگاه است که اذهان جامعه را از این انحراف مطلع کند.

امام جمعه شاهین شهر با اشاره به عدم کادرسازی برای مسئولیت ها و تربیت ناصحیح مدیران , اظهار کردند:  بی انضباطی های مالی، اختلاسها و کج رفتاری هایی ست که در سطح جامعه گاهی مشاهده می شود ، نشانگر پایش اشتباه و نامطلوب دانشگاه‌ها، مدارس و نحوه ی تربیت خانوادگی است. قطعا این پشت میزنشین ها از سرزمین دیگری نیامده اند بلکه آنها تربیت شده  همین جامعه اند.

حجت الاسلام والمسلمین هاشمی بخشی از مشکلات کنونی جامعه انتخاب ناصحیح مردم دانستند و بیان کردند: به طور کلی در سیستم دو نوع انتخاب داریم: اول افرادی که کاملاً واجد شرایط باشند دوم افرادی که در مجموعه وجود دارند و به اصطلاح همان خیرالموجودین هستند. بین این دو تفاوت  بسیار است، البته بالغ بر ۸۰ درصد کسانی که بر مسند امور تکیه داده اند خیرالموجودین هستند.

ایشان افزودند: همواره رویکرد بر این است که بهترینها بر مسند بنشینند اما همیشه فردی با صد در صد شایستگی وجود ندارد پس نگاه هم باید زمینی باشد نه فرا زمینی. قدری توجه به واقعیت تربیت ها، خروجی دانشگاهها و واقعیت آدمهایی که در جامعه هستند ضروری است این افراد مدیر و مسئول از  جای دیگری نیامده اند و زاییده همین جامعه هستند.

امام جمعه شاهین شهر با اشاره به سطح بالای فرهنگ مردم شاهین شهر اظهار کردند: بدلیل نبود تعصبات کور در شاهین شهر نسبت به سایر مناطق , شاهین شهر همچون زمین خالی و حاصل خیزی است که هر بذری در آن کاشته شود به خوبی پرورش می یابد و  زمینه و بستر مناسبی برای فرهنگ سازی در آن مهیا ست.

ایشان نقد سازنده را رسالت اصلی خبرنگاران دانستند و افزودند: رسالت ائمه جمعه تا حدود زیادی با رسالت اصحاب رسانه همخوانی دارد چرا که ما نیز در خطبه های نماز جمعه باید مشکلات و مسائل جامعه را مطرح و آنها را نقد کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا هاشمی با اشاره به برنامه ریزی به جهت  برگزاری همایش فلسفه سیاسی انقلاب اسلامی و گام دوم در شاهین شهر و ارئه توضیحاتی در رابطه با اهداف برگزاری این همایش در ادامه اظهار کردند:  حضرت امام خمینی (ره) در تبیین استراتژی‌های انقلاب موفق عمل کرد و رهبر معظم انقلاب نیز رهنمودها و راهکارهای مؤثری برای اداره بهتر جهان داشته‌اند که آشنایی و دوره کردن آن‌ها در میان کارگزاران، اساتید، دانش‌پژوهان و مسئولان می‌تواند در افزایش بهره‌وری و کارایی نهادها و دستگاه‌ها مؤثر باشد.

ایشان در خصوص  نحوه برگزاری همایش توضیحانی ارائه و بیان کردند: همایش فلسفه سیاسی انقلاب اسلامی و گام دوم در ۱۲ بهمن‌ماه هم‌زمان با سالروز ورود امام خمینی (ره) به کشوربا حضور مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی در تالار شیخ بهایی برگزار که در این مراسم حضرت آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه شهر اصفهان , دکتر علیرضا صدرا مدرس دانشگاه تهران و حجت‌الاسلام دکتر نجف لک‌زایی به عنوان سخنران بهره‌مند خواهیم شد.