پیام امام جمعه شاهین شهر به مناسبت آغاز سال جدید
1399/01/01

پیام امام جمعه شاهین شهر به مناسبت آغاز سال جدید

بسم رب المهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف)

السلام علی ربیع الانام و نضره الایام - سلام بر بهار مردمان و خرمی روزگاران

سرچشمه نور و برکت در کشور ما امام هفتم و فرزندان ایشان ‌هستند و ما مدیون خانواده موسی بن جعفریم. ضمن عرض تسلیت سالروز شهادت آن امام همام، إن شاءالله سال نو متبرک و نورانی به وجود مقدسش باشد.

و اینک در بهار طبیعت و عید نوروز باستانی، این میراث کهن فرهنگ ایرانی، که یکبار دیگر توفیق شنیدن نجوای دلنشین و عارفانه یا «مقلب القلوب...» روزیمان گردیده، با بروز محنت بیماری عالم گیر ویروس کرونا که مدتی است موجبات رنج و بیماری و از دست رفتن تعدادی از هموطنان عزیزمان را فراهم نموده، از خدای قادر متعال عاجزانه «حول حالنا الی احسن الحال» را مسئلت می نماییم و از او که نامش «دواء» و یادش «شفاء» است، شفای عاجل همه بیماران را در سرتاسر جهان خواستاریم‌؛ إن شاء الله

به فرموده رهبر فرزانه انقلاب این زحمات بسیار با ارزش، جایگاه جامعه پزشکی و پرستاری را در جامعه بالا می‌برد که برده است و اجر و ثواب الهی را به دنبال خواهد داشت، لذا جای آنست که از مساعی ماجور و ایثارگری زائدالوصف پرستاران و پزشکان، دیگر متصدیان و کادر درمانی - این مجاهدان خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا - تلاش ها و پیگیری های مستمر و بی وقفه مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان شاهین شهر و میمه، شبکه بهداشت، شهرداری ها، هلال احمر، نیروهای مخلص و دلسوز طلبه و بسیجی، اصحاب رسانه و خاصه فرماندار محترم و ریاست ستاد مبارزه با کرونای شهرستان بر حسب وظیفه انسانی، شرعی و سیاسی خویش تشکر نموده و مراتب قدردانی و خداقوت خود را به محضر مبارکشان اعلام نمایم.

علیرغم این همه تلاش، ایثار، دلسوزی و از خود گذشتگی، در کنار تحریم های خصمانه و ددمنشانه آمریکا و اروپا علیه ملت عزیز ایران خصوصاً تحریم های دارویی، و خباثت بنگاه سخن پراکنی BBC فارسی برای سوء استفاده از بروز این بیماری در ملت ایران؛ شاهد اقدامات خائنانه برخی افراد سودجو و محتکر در انبار نمودن اولیات مورد نیاز برای مبارزه با این بیماری نظیر ماسک، مواد ضدعفونی کننده و... هستیم که مجازات آنان مطالبه همگانی است. ذکر این نکته فراموش نشود اکنون که کرونا به لندن رسیده، حال و روز عمله‌ها و مزدوران ‏‎ BBC‏ فارسی دیدنی است!

رجاء واثق داریم که ملت ایران با توجه به قرائنی که احتمال حمله بیولوژیک بودن این رویداد را نشان می دهد، از این تهدید نیز فرصتی خواهد ساخت که منجر به تقویت توان ملی و استحکام و اقتدار درونی کشور خواهد شد.

بنا به ضرورت و توصیه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا، و بر اساس تعالیم متعالی اسلام عزیز و قاعده لاضرر و لا ضرار فی الاسلام، به منظور حفظ جان مردم و پیشگیری از انتقال ویروس کرونا چندین هفته متوالی است که نماز عبادی - سیاسی جمعه و نمازهای جماعت در مساجد شهرستان متوقف گردیده و تا حصول اطمینان از شکست این ویروس منحوس و تأمین سلامت مردم، این امر ادامه خواهد یافت. باشد که هر چه بیشتر از گذشته قدر با هم بودن هایمان را بدانیم و با شور و اشتیاق مضاعف نمازهای جمعه و جماعت را برگزار کنیم.

از عموم شهروندان عزیز شهرستان شاهین شهر و میمه نیز انتظار است با همدلی و همراهی و همکاری با دستگاه‌های خدمات‌رسان در عمل به مهمترین راه پیشگیری از کرونا یعنی «خودمراقبتی و در خانه ماندن» مسئولانه وارد میدان مبارزه و پیشگیری شوند تا هر چه زودتر شاهد نابودی این بیماری باشیم و زندگی مردم به روال عادی بازگردد. این روزها هم می‌گذرد: إن مع العسر یسرا

بیش از یک دهه است که شاهد تکرار غریبانه سرمشق اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی برای دولت و ملت در پیام آغاز سال و نامگذاری سالهای پی در پی با این مضمون هستیم، ولی همچنان مشکل اصلی کشور، مشکل اقتصادی و تنگنای معیشتی مردم است!! در اولین بهار بی حاج قاسم از خداوند عزوجل مسئلت دارم: نعمت سلامتی که مبداء همه نیازهاست و عاقبت بخیری که مقصد همه نیازهاست را به شما عنایت فرماید.

قاسم هاشمی

امام جمعه شاهین‌شهر

اول فروردین 1399