#یادداشت_امام_جمعه
1399/08/25

به مناسبت فرا رسیدن هفته کتاب و کتابخوانی حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا هاشمی امام جمعه معزز شاهین‌شهر یادداشتی به این مناسبت این رویداد فرهنگی صادر نمود.

متن یادداشت بدین شهر است:

 باسمه تعالی
ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُونَ 
یکی از شاخص های مهم در رشد و تعالی فرهنگ عمومی جوامع بشری، ارتقاء فرهنگ مطالعه و کتابخوانی می‌باشد.اما علی رغم وجود زیرساخت های بسیار مهم نظیر کتابخانه‌های عمومی، کتابخانه‌های دانشگاه‌ها، مدارس، مساجد و ... متاسفانه در فرهنگ عمومی این شاخص در وضعیت بسیار نامطلوبی قراردارد، به نحوی که در سبد کالای بسیاری از خانوارها تعریف نشده و یا در حد کتب درسی به اجبار قرار گرفته است! ضمن این که با توسعه شبکه‌های اجتماعی و عدم وجود سوادرسانه‌ای وپمپاژ انبوه اطلاعات بی هدف و کم مایه در جامعه و خانواده ها متاسفانه شاهد کم حوصله تر شدن افراد برای مطالعه و کتابخوانی هستیم. بدون تردید باید گفت جهش اقتصادی در عرصه تولید کتاب نیازمند جهش در عرصه کتابخوانی و فرهنگ مصرف یا مطالعه کتاب است از این رو دستگاه‌های فرهنگی بایستی با برنامه ریزی دقیق مردم را تشویق  به خواندن آثار غنی تولید شده در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی نمایند.
لذا بر عموم مسئولان خصوصاً مسئولان فرهنگی و همینطور اولیا و مربیان است که به فرهنگ کتاب و کتابخوانی و مطالعه به عنوان یک واجب فرهنگی و علمی نگاه کنند و برای رفع این نقیصه اقدامات اساسی به عمل آورند.
اینجانب به عنوان فرمانده قرارگاه فرهنگی شهرو رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان شاهین شهر و میمه این هفته مبارک را به همه فعالان عرصه کتاب اعم از کتابداران و کتابفروشان، نویسندگان ناشران و مهمتر از همه کتابخوانان پا به رکاب تبریک و تهنیت و خداقوت عرض مینمایم 
قاسم هاشمی 
امام جمعه شاهین شهر