همایش روز عفاف و حجاب در شاهین شهر
1400/04/21

همایش بزرگ عفاف و حجاب  با حضور اقشار مختلف مردم به ویژه بانوان مؤمن و انقلابی برگزار شد.

امام جمعه شاهین شهر اظهار کرد: بی تردید حجاب و عفاف در دنیای امروز  همه آحاد جامعه را در بر می گیرد و این مهم تنها در پوشش خلاصه نمی شود بلکه باید در کنار پوشش ظاهری، حجاب و عفاف برای اخلاق و اندیشه ها را نیز در نظر گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین قاسم هاشمی گفت: حجاب و عفاف یک موضوع ملی است و همه دستگاه‌ها و نهادهای دولتی باید در چارچوب وظایف و ماموریت‌های خود در این زمینه عمل کنند.

وی افزود: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) می‌فرمایند: «امروز بانوان ایرانی با حفظ حجاب، استقلال هویّتی خودشان و استقلال فرهنگی خودشان را دارند اعلام می‌کنند و به دنیا صادر می‌کنند؛ یعنی دنیا سخن جدیدی دارد می‌شنود. زن می‌تواند در میدان‌های اجتماعی حضور فعّال داشته باشد، تأثیرگذاری اجتماعی عمیق داشته باشد. امروز زنان کشور ما در بخش‌های مختلف چنین تأثیرگذاری‌ای دارند؛ در عین‌حال حجاب و عفاف و وجه تمایز میان زن و مرد، فاصله میان زن و مرد، در معرض سوءاستفاده مردان قرار نگرفتن، خود را در حدّ وسیله‌ی التذاذ مردان بیگانه و زیاده‌طلب پایین نیاوردن و تحقیر نکردن، جزء خصوصیّات زن ایرانی و زن مسلمانِ امروز است. ما البتّه این الگو را داریم، این چهارچوب را داریم، در میان بانوان ما کسانی هستند در حدّ بسیار خوب، بعضی در حدّ اعلای این الگو دارند زندگی می‌کنند، بعضی هم در حدود متوسّطند؛ به‌هرحال، این الگو وجود دارد و مبنای کار زن ایرانی این است». (بیانات رهبری، ۱۳۹۶/۱۲/۱۷)

در این همایش از فعالان عرصه حجاب و عفاف شهرستان تجلیل شد.

21 تیر سالروز شهادت مدافعان حریم حجاب و عفاف در مسجد گوهرشاد مشهد و روز حجاب و عفاف نامگذاری شده است .