شهر 180 هزار نفری شاهین‌شهر هنوز به مساجد جدید نیاز دارد
1396/05/06

امام جمعه و رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد شاهین شهر بیان داشت: شهر180 هزار نفری شاهین‌شهر 41 مسجدفعال دارد، اما به دلایل درخواست‌های شهروندان و افزایش وسعت، این شهر به مساجد جدیدتر نیاز دارد.

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا ملیکان ملکیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر اظهار کردند: شهر180 هزار نفری شاهین‌شهر، 41 مسجد فعال دارد، اما به دلایل درخواست‌های شهروندان و افزایش وسعت، این شهر به مساجد جدیدتر نیاز دارد.

ایشان افزودند: این شهر، 15 سال پیش با 80 هزار جمعیت، فقط 11 مسجد داشت اما با مشارکت خیران، همکاری و همراهی فرماندار شهرستان شاهین‌شهر و میمه، شهردار و شورای اسلامی شاهین‌شهر، تعداد مساجد هم‌اینک به 41 مسجد رسیده است.

امام جمعه شاهین‌شهر خاطر نشان کردند: مقدمات ساخت 10 مسجد جدید با مشارکت هیأت‌های مذهبی و کمک‌های بنیاد مستضعفان، اداره راه و شهرسازی و شهرداری  در مناطق مسکونی جدید این شهر فراهم شده است.

ایشان از شهرداری و شورای اسلامی این شهر به خاطر کمک‌های سالیانه، بین 5 تا 9 میلیارد ریال، برای توسعه مساجد و افزایش کمی و کیفی برنامه‌های فرهنگی مساجد، قدردانی کردند.

حاج آقا ملکیان ادامه دادند: نمازهای جماعت در 40 درصد مساجد در سه نوبت اقامه می‌شود؛ در 80 درصد مساجد، در دو نوبت ظهر و عصر و در تمامی مساجد نماز مغرب و عشاء اقامه می‌شود.

امام جمعه و رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد شاهین‌شهر در پایان ابراز داشتند: امامان جماعت، کانون‌های مساجد 41گانه و پایگاه‌های بسیج، در استقبال روزافزون جوانان از برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در مساجد، نقش مؤثر و موفقی داشته‌اند.