برگزاری همایش روز جهانی مسجد
1396/05/31

مدیر اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان اصفهان:

امام جمعه هر شهر از طرف ولی فقیه به سمت مسئول رسیدگی به امور مساجد آن شهر منصوب گردیده است

همایش روز جهانی مسجد به مناسبت 30 مرداد روز جهانی مسجد ویژه ائمه جماعات , هیئت امناء و خیرین مسجد ساز با حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا صالحیان مدیر اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان اصفهان , حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان امام جمعه شاهین شهر, حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا امیری معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان و مسئولین شهرستان در مصلای نماز جمعه شاهین شهر برگزار گردید.


حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا صالحیان  در بخشی از سخنان خود در این مراسم با اشاره به نقش پر رنگ  امام جماعت در مسجد بیان داشتند: امامت جماعت باید قبل از مردم در مسجد حضور داشته باشد و آخرین کسی باشد که مسجد را ترک می کند.
ایشان ادامه دادند:امام جماعت در حکم رئیس جمهوری ایست زیرا جمهور در مسجد حضور دارند  که  باید کابینه ای قوی داشته باشد و هیئت امنا، خادم مسجد و افراد مشاور در حکم وزرای امام جماعت هستند.

حاج آقا صالحیان با اشاره به اهمیت حکم امامت جماعت مساجد بیان داشتند: امام جمعه هر شهر از طرف ولی فقیه به سمت مسئول رسیدگی به امور مساجد آن شهر منصوب گردیده است و این مرکز باید حکم را به امام جماعت مساجد صادرکند.

مدیر اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان اصفهان افزود: برگزار نشدن نماز جماعت صبح و خاموش بودن  برخی مساجد در هنگام نماز صبح یکی از مشکلات بزرگ مساجد می باشد. دشمنان ما به نماز صبح و نماز جمعه ما نگاه می کنند که باید به این امور پرداخته شود و اذان بدون قبل و بعد باید از بلندگوی مسجد پخش شود.

ایشان با اشاره به وضعیت نا مناسب ظاهری بعضی از مساجد بیان نمودند: بعضی برخوردهای نامناسب با جوانان و ظاهر نامناسب برخی مساجد باعث کمرنگ شدن  حضورجوانان در مسجد شده است ، مسجد باید جوان پسند باشد و نظافت مساجد از اوین و مهمترین اموری است که باید به آن پرداخته شود و حتی برای نظافت با پرداخت هزینه نیروی متخصص این کار را استخدام کنید.

مسئول دفتر شورای سیاستگداری ائمه جمعه استان اصفهان در ادامه افزودند: مساجد باید به فضای مجازی و تبلیغات اهمیت بالایی بدهند که از ضروریات امروز جامعه ما می باشد. فضای مجازی غیرت مردان و حیای زنان ما را هدف قرار داده است  و ما می توانیم حتی با یک کلمه تفکر یک شخص را در این فضا تغییر دهیم و ما باید حتما یک مشاور متخصص فضای مجازی در مسجد داشته باشیم.