رئیس ستاد اقامه نماز کشور:
1396/06/09

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اینکه آئین همسرداری باید تدوین شود تا طلاق در جامعه کاهش یابد، افزود: نماز راه رسیدن به کمال و نسخه نجات بخش انسان است.

حجت الاسلام محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور امروز (۹ شهریور) در اختتامیه اولین گروه از دهمین دوره همایش فرهنگی، آموزشی اندیشه های آسمانی که در تالار ابن هیثم دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، با اشاره به اینکه هرگاه انسان احساس کرد نیاز به ازدواج دارد باید تشکیل زندگی بدهد، گفت:آئین همسرداری باید تدوین شود تا طلاق در جامعه کاهش یابد.

وی با بیان اینکه دانش آموزان و دانشجویان بهتر است در دوران تحصیل فقط به کسب علم اکتفاء نکنند، اظهار داشت: متاسفانه مدرک گرایی در جامعه گسترش پیدا کرده و سطح مهارت های شغلی کاهش چشمگیری داشته است که نباید اینگونه شود و آموزش و پرورش باید این مسئله را به طور جدی پیگیری نماید.

حجت الاسلام قرائتی با تاکید بر اینکه باید مشکلات و مسائل موجود در جامعه حل گردد، ادامه داد:نماز تمامی نیازهای انسان را برآورده می کند و راه رسیدن به کمال و نسخه نجات بخش انسان است که باید به این امر توجه ویژه ای بشود و برگزاری نماز جماعت علاوه بر اجر معنوی بسیاری که دارد باعث ایجاد وحدت می گردد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اینکه در نماز ۱۳۵ نکته مفید وجود دارد، بیان کرد:جوانان و نوجوانان باید تصمیم بگیرند علاوه بر کسب علم هنر و مهارتی را هم بیاموزند که اولویت با فراگیری شغل پدری است به خصوص اگر این شغل فنی هم باشد چرا که در جامعه نیاز مبرم به مشاغل فنی و حرفه ای وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه سعی کنید هر هفته یک کتاب مطالعه نمایید، گفت:درس هایی را که میخوانید برای خود بخوانید نه فقط برای کسب مدرک البته مدرک هم لازم است اما اینها سرمایه های شما نیستند و مدرک تحصیلی باید بر اساس نقشی که در جامعه ایفا می کنید داده شود، اگر در رشته تحصیلی ای موفق نبودید آن را عوض کنید.

حجت السلام قرائتی با تاکید بر اینکه یک کتاب درباره اسرار نماز مطالعه کنید، اظهار داشت:اگر می خواهید مردم را بهد مساجد جذب کنید باید با آنها رفاقت کنید، تحکم و دستور دادن نتیجه ای را در پی نخواهد داشت.
منبع: شبستان