دهه ولایت فرصت مناسبی برای ترویج احکام اسلامی است
1396/06/17

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا ملکیان در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان شاهین‌شهر و میمه اظهار کردند: دهه ولایت به ویژه عید غدیر خم، فرصت مناسبی برای مروجان  فرهنگ اهل بیت است تا احکام اسلامی را ترویج کنند.

ایشان افزودند: به همین مناسبت در دهه ولایت بازسازی واقعه غدیر خم در شهر میمه، هفت شب سخنرانی در مصلی نماز جمعه، شب شعر هنرمندان کشوری و شهرستان شاهین‌شهر و میمه و جشن بزرگ عید غدیر خم با سخنرانی حجت‌الاسلام فرحزاد در شاهین‌شهر برگزار می‌شود.

امام جمعه شاهین‌شهر در تشریح اهمیت ولایت با استناد به آثار علمای تشیع و تسنن خاطرنشان کردند: مؤمنان در صورتی با ثواب انفاق کردن، سال‌ها عبادت، شرکت در مراسم حج ابراهیمی و شهادت در راه پروردگار وارد بهشت می شوند که ولایت حضرت علی(ع) را قبول داشته باشند. 

ایشان بر اهمیت اقامه نمازهای جماعت در مدارس دولتی و غیرانتفاعی و دانشگاه‌هأ تاکید کردند و گفتند: برگزاری منظم نمازهای جماعت آثار معنوی قابل توجهی در مسیر درست زندگی نوجوانان و جوانان می‌گذارد.

حاج آقا ملکیان با مهم دانستن برپایی نمازهای جماعت در ادارات تصریح کرد: ادارات مجاز هستند فقط از طریق ستاد اقامه نماز شهرستان شاهین‌شهر و میمه امام جماعت انتخاب کنند؛ امامان جماعت باید برای فعالیت خود از امام جمعه شهرشان مجوز کتبی داشته باشند.

ایشان در پایان با بیان اینکه سند مالکیت برخی از مساجد این شهرستان در مالکیت افراد حقیقی است، از مسؤولان خواست در خصوص تغییر مالکیت برخی از مساجد با دفتر امام جمعه شاهین‌شهر همکاری کنند؛ در موضوع اهمیت پدافند غیرعامل هم مساجد باید شناسنامه همراه با مشخصات کامل و شناسه ملی داشته باشند.
خبرگزاری فارس