نمازگزاران جمعه شاهین شهر جنایات علیه مسلمانان میانمار را محکوم کردند
1396/06/17

نمازگزاران جمعه شاهین شهر نسل کشی مسلمانان مظلوم میانمار را توسط دولت وارثی میانمار و بدست بودائیان افراطی محکوم نمودند

پس از اقامه نماز باشکوه عبادی سیاسی جمعه در مصلای نماز جمعه شاهین شهر, نمازگزاران یکصدا با سردادن شعار " نسل کشی مسلمین....در کشور میانمار....توطئه جدید صهیونیسم و استکبار" کشتار بی رحمانه مسلمانان مظلوم میانمار را توسط دولت وارثی میانمار و بودائیان افراطی آن کشور محکوم نمودند.
لازم بذکر است در هفته های اخیر بر اثر حمله ارتش و بودایی های افراطی به مسلمانان روهینگیایی در این کشور، بیش یکهزار نفر کشته شده اند.
این حمله از سوم شهریور پس از حمله گروهی مسلح به پایگاههای ارتش و مراکز پلیس میانمار در راخین آغاز و منجر به حمله گسترده نیروهای دولتی به مسلمانان شد.
گفته می ‌شود در این مدت بیش از 60 هزار خانه متعلق به مسلمانان روهینگیا توسط نیروهای دولتی میانمار و بودایی های تندرو به آتش کشیده شده است.
به گفته دولت بنگلادش، میانمار از سه روز پیش بخشی از مرزهای خود با این کشور را برای جلوگیری از بازگشت مسلمانان 'روهینگیایی' که از خشونت های اخیر در میانمار به بنگلادش گریخته اند، مین گذاری کرده است.
دولت میانمار پیش از این با رد گزارش بازرسان سازمان ملل در خصوص اتهامات تجاوز گروهی، شکنجه، آتش سوزی و کشتار توسط نیروهای امنیتی علیه مسلمانان روهینگیا، مانع ورود بازرسان سازمان ملل و انجام گروه حقیقت یاب سازمان ملل شده است.